Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З СУБ’ЄКТАМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З СУБ’ЄКТАМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З СУБ’ЄКТАМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,72 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 371.132, 371.21
К. Ю. ЯКОВЕНКО
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З СУБ'ЄКТАМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Розглянуто актуальні питання організації соціально-педагогічної діяльності із суб'єктами соціального середовища, що впливають на розвиток здібностей обдарованих учнів; запропоновано методи, які використовує соціальний педагог з метою організації ефективної взаємодії з батьками та вчителями, котрі навчають обдарованих учнів в умовах загальноосвітнього навчального закладу.
Ключові слова: соціальний педагог, загальноосвітній навчальний заклад, обдаровані учні, організація, соціально- педагогічна діяльність, суб'єкти соціального середовища обдарованої особистості, методи.
Рассмотрены актуальные вопросы организации социально- педагогической деятельности с субъектами социальной среды, влияющими на развитие способностей одаренных учеников; предложено методы, которые использует социальный педагог с целью организации эффективного взаимодействия с родителями, педагогами, обучающими одаренных учеников в условиях общеобразовательной школы.
Ключевые слова: социальный педагог, общеобразовательное учреждение, одаренные учащиеся, организация, социально- педагогическая деятельность, субъекты социальной среды одаренной личности, методы.
In this article the actual questions of social-and-pedagogical activity organization with subjects of social environment, which affect the development of gifted pupils' abilities, are considered; the methods which are used by the social pedagogue for the purpose of effective interaction organization with parents, pedagogues, who teach gifted pupils in conditions of educational establishment are offered.
Key words: social pedagogue, educational establishment, gifted pupils, organization, social-and-pedagogical activity, subjects of social enviroment of the gifted person, methods.
Пріоритетним завданням для кожного суб'єкта педагогічного процесу є розкриття творчого потенціалу дитини, допомога в реалізації її внутрішніх ресурсів. Саме від організації такої допомоги і залежить розвиток здібностей та обдарованості учнів. Основи державної політики з проблем навчання і виховання обдарованих учнів висвітлено в таких державних документах: Конституція України; Закон України «Про освіту; Закон України «Про загальну середню освіту»; Закон України «Про позашкільну освіту»; Указах Президента України – «Про додаткові заходи щодо державної підтримки обдарованої молоді»; «Про програму роботи з обдарованою молоддю на 2001-2005 рр.»; «Про національну доктрину розвитку освіти»; Програмах – «Столична освіта» 2001-2005 роки (Проект «Обдарованість»), Державній цільовій програмі роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки, «Положенні про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності».
Аналіз зазначених документів свідчить про окреслення цілей та завдань у напрямі організації роботи не тільки з обдарованими учнями в умовах загальноосвітніх навчальних закладів, але й з тими, хто безпосередньо впливає на учнів, а саме: однолітками, батьками, педагогами. Виокремимо як основну мету організації діяльності з обдарованими дітьми підтримку та допомогу в розвитку прихованих здібностей. На нашу думку, успішність досягнення цієї мети залежить від створення сприятливих умов у соціальному середовищі обдарованої дитини, для чого необхідне залучення працівників соціально-психологічної служби, які мають належний рівень підготовки щодо організації діяльності з обдарованими учнями, а також з їхніми батьками та педагогічним колективом. Актуальність зазначеного завдання для соціальних педагогів зумовлена специфікою діяльності з обдарованими дітьми.
Метою статті є визначення особливостей діяльності соціального педагога з батьками та педагогами, які працюють з обдарованими учнями в загальноосвітньому навчальному закладі.
Питання організації соціально-педагогічної діяльності з обдарованими учнями розглядається в працях С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА З СУБ’ЄКТАМИ СОЦІАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок