Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення

Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення

Назва:
Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,05 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення


Політичні та економічні перетворення, які відбуваються в нашій державі останніми роками, негативно впливають на матеріальний статок переважної більшості населення України. У період економічної скрути надання соціальної допомоги населенню набуває актуального та першочергового значення. Проте в соціальній політиці спостерігається парадоксальна ситуація – старі форми та методи соціальної підтримки населення стали непридатними у нових економічних та соціальних умовах, а нова система соціального захисту та допомоги, яка б відповідала особливостям та вимогам ринкової економіки, ще не запроваджена.
Будь-яка держава не в змозі самотужки ефективно розв’язати усі соціальні проблеми. І тому актуальним стає питання розробки та впровадження механізмів соціального захисту населення на новій основі, яка б передбачала залучення у сферу соціальної діяльності різні недержавні, приватні, підприємницькі структури та благодійні фонди. Системи державного забезпечення у кожній державі створювалися та залежали від історичних умов. Незважаючи на однотипність соціальних проблем, існують певні розбіжності у підходах, методах та організаційному оформленні діючих систем.
Інтеграція в європейське співтовариство спонукає враховувати наявний досвід розробки соціальної політики, особливо в західноєвропейському регіоні. У країнах Європейського Союзу організація соціального захисту досить різноманітна. Проте є принципи спільні для всіх країн, особливо тих, що межують одна з одною. Вважається, що в Європі існує чотири моделі соціальної політики:
- континентальна модель, яка ґрунтується на схемах страхування, що співвідносяться із зайнятістю;
- південноєвропейська модель, заснована на базовій підтримці сім’ї;
- система британського ринкового типу;
- скандинавська модель, що ґрунтується на принципі загального охоплення.
Розпізнавальним чинником між цими чотирма моделями є визначення того, хто несе остаточну відповідальність за соціальний захист особистості – сім’я, держава або ринок (див. рис.).
Якщо проаналізувати напрями реалізації соціальних програм в Україні, то, незважаючи на практичний запит, поки що не приділяється достатньої уваги науковим розробкам щодо перспектив та напрямів розвитку соціальної політики. Це підтверджує той факт, що цього часу не обґрунтована модель, за якою має розвиватися сфера соціальної підтримки населення в Україні. І якщо систему соціального захисту в Україні розробляє Міністерство праці та соціальної політики з його розгалуженою системою наукового забезпечення галузі, то система надання соціальних послуг населенню розробляється недостатньо.
Порівняльні дослідження в галузі соціального забезпечення у різних країнах допомагають розуміти національні та міжнародні моделі соціальної роботи, що склалися як захист від соціальних ризиків, яким піддаються люди, і які виникають періодично, незалежно від різних політичних та економічних систем, – наприклад, бідність, голод, хвороба, непрацездатність, рання смерть тощо. Порівняння систем соціального забезпечення є аналітичним прийомом, а аналіз форм соціальної роботи характеризує зміст соціальної практики різних країн.
Аналіз соціальної роботи та порівняння систем соціального забезпечення взаємно доповнюють одне одного. Вони створюють методологічну основу проведення досліджень у різних, тісно пов’язаних областях.
Учені використовують порівняльний аналіз особливо в соціальному менеджменті, соціальному забезпеченні, а також при розгляді соціальної політики5. Ця сфера досліджень містить безліч незатребуваних фактів і теорій та надає великі можливості для її розвитку.
Аналіз показує, що проблеми соціального забезпечення в різних країнах діляться на три категорії:
- оперативні;
- формуючі ідеї;
- проблеми якості життя.
Оперативними у свою чергу можуть бути методологічні, організаційні та структурні проблеми різних систем. Проблеми, що формують ідеї, пов’язані з концептуальними і нормативними процесами в системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок