Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Концепція учнівського самоврядування.

Концепція учнівського самоврядування.

Назва:
Концепція учнівського самоврядування.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,43 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Концепція учнівського самоврядування.
Учнівське самоврядування є результатом цілеспрямованих зусиль по формуванню учнівського колективу, який забезпечує формування ряду позитивних якостей (поваги до демократичних цінностей, норм співжиття. Почуття солідарності, причинності, відповідальності, ???? мислення тощо” (с.7 Позакласний час2001 № 2 с 2-4,6)), відчуття господарів в рідній школі, розвиток організаторських здібностей у своїх членів шляхом залучення їх до управління шкільними справами та створення працездатних органів колективу, поділених реальними правами та обов’язками. Самоврядування повинно відігравати важливу роль у навчальному процесі. Адже якщо школа, суспільство не організовують процес самоорганізації учнів, не навчить дитину самовиховувати соціальні аспекти ???? особистості, то весь шкільний процес буде приречений на невдачу, бо при цьому фактично не будуть враховуватись інтереси учнів, їх права, як учасників навчання утискуватимуться.
Загалом у навчальних закладах не існує інститутів, котрі б реально забезпечували захист учнів, як особистостей. З огляду на це є гостра необхідність „у системному аналізі стану соціально-правового захисту дітей” (?????? 1995 №10) розширення прав учнівського самоврядування, котре по суті є єдиним органом, який може мати певні повноваження щодо впливу дітей на навчальний процес. Відповідно до Закону про освіту закріплено права учнів на „участь в органах громадського самоврядування навчального закладу” (ст. 145) „участь у органах громадського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу”. Проте їх статус фактично не визначено, бо він повинен відповідати статуту кожного окрем??? закладу, на прийняттям яким думка учнів не враховується. Крім цього в статті 39 п. 3 зазначено, що у школах „можуть функціонувати метоб’єднання, що охоплюють учасників навчально-виховного процесу”, а ст. 8 п. 4 визначає можливість учнів створити у закладах освіти первинні осередки об’єднання громадян.
Проте фактично школою управляє педагогічний колектив, реально тільки на ньому лежить відповідальність за організацію шкільного життя. Подібний підхід глибоко принизливий для дітей як особистостей і значно погіршує як умови їх навчання та і перспективи саморозвитку. Хоча в національній доктрині розвитку освіти в Х розділі ст. 22 зазначено, що нова модель системи освіти має бути відкритою і демократичною, ще у ній передбачається забезпечення державного управління з урахуванням громадської думки” (нац. док. ст.. 221) тобто з урахуванням інтересів її учасників. Проте лише у малій кількості шкіл продовжте діяти розгорнута система самоврядування, яка успішно вирішує завдання соціалізації та громадського виховання учнів, враховуючи почуття солідарності, причетності та відповідальності, поваги до демократичних цінностей. Але і тут воно носить ігровий характер ????, бо його повноваження є досить обмеженими. Адже структура шкільних учнівських самоврядувань не є стандартною (так як приймається відповідно до Типового положення) (Позакласний час №2). Відповідно до останнього можуть створюватися різні ради, комітети, комісії. Наприклад (1)навчальна, трудова, господарська, дисципліни і порядку ,???? Тощо. Проте їх функції зводяться лише до формалізації і реально не враховуються при вирішенні важливих питань (1).
Переважна діяльність педагогів і освітніх управлінь учнівського самоврядування серйозно не сприймають, але й там де воно має реальний характер і учні включені в процес організації шкільного життя, їхні управлінські дії розглядаються педагогічним колективом як ділова гра. Адже вони є значно обмеженими, бо учні фактично не мають механізмів впливу на педагогічний колектив (????). Хоча, наприклад, широкі повноваження може мати рада школи (Позакласний час №2) (вони стосуються найважливіших ???? питань з ???? забезпечення, тощо. Проте такі органи створюються не у кожній школі. Органи учнівського самоврядування розділяють за формами: „парламентська”, „президентська”, „країна незалежних міст”. Проте важливою проблемою є те, що і досі не вирішено, яку форму доцільно взяти за основну (???? Грудень 2002).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Концепція учнівського самоврядування.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок