Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Геронтологія як наука про старість і старіння

Геронтологія як наука про старість і старіння

Назва:
Геронтологія як наука про старість і старіння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Геронтологія як наука про старість і старіння


ПЛАН
1. Основні поняття геронтології.
2. Загальні закономірності й теорії старіння.
3. Види старіння.
4. Історія розвитку геронтології як науки.


Вступ. Старість – дуже важкий період в житті людини, а демографічне старіння вимагає від суспільства все більших фінансових витрат й інших матеріальних ресурсів на обслуговування цієї вікової категорії населення. Суспільство повинно взяти на себе вирішення всіх проблем, пов’язаних з комплексом захисту і соціального обслуговування та забезпечення літніх й старих людей.
Старіння населення є однієї з глобальних проблем сучасного світу. Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров'я до літнього віку відноситься населення у віці від 60 до 74 р., до старого — від 75 до 89 років, а до довгожителів — 90 років і більше. Соціологи називають ці періоди людського життя «третім віком», і демографи вводять поняття «третього» (60-75 років) і «четвертого» (понад 75 років) віків.
Соціальна геронтологія на сучасному етапі відчуває потребу у:
- теоретичній систематизації, яка б дозволила обґрунтувати феномен старіння у всіх його аспектах;
- навчанні професіоналів, здатних розробляти і виконувати державні програми стосовно населення літнього і старого віку, а також проводити політику соціального захисту осіб цієї вікової категорії.
Метою курсу є ознайомлення майбутніх спеціалістів:
- з біосоціальною сутністю старіння і старості;
- зі старінням населення як демографічним процесом у всіх його соціальних наслідках;
- з соціальними, психологічними, медичними проблемами літнього і старого віку;
- з особливостями адаптації до пенсійного періоду життя;
- з можливостями трудової діяльності людини в літньому віці;
- з основами догляду за безпомічними старими людьми, а також іншими соціально-психологічними, морально-етичними проблемами.
Це дозволить майбутнім спеціалістам уникнути негативних моментів у практичній діяльності з даною групою населення.
1. Основні поняття геронтології.
Геронтологія – (з грец. мови геронтос – старіння і логос – наука) – це наука про старість і старіння, що вивчає процеси старіння із загальнобіологічних позицій, а також досліджує суть старості та вплив її приходу на людину і суспільство.
Необхідно чітко розрізняти поняття старіння і старість. Старість – закономірно наступаючий заключний період вікового індивідуального розвитку. Старіння – це руйнівний процес, що призводить до зниження фізіологічних функцій організму. Старіння представляє собою постійно розвиваючі і незворотні зміни структур і функцій живої системи. Старіння – це перш за все функція часу, його не можна зупинити. Старість і смерть – неминучі.
Старіння – процес суперечливого розвитку живих клітин від моменту зародження життя до його закінчення. Припущення, що потенційно безсмертні мікроорганізми, позбавлені наукової цінності життя планети як ціле – безмежне, можливостям її розвитку немає меж, але життя в рамках індивідуального існування, обмеженого в часі, не володіє цими властивостями. Для етапу індивідуального розвитку життєві програми запрограмовані, включаючи старіння і закінчення життя-смерть.
Основні поняття геронтології – вік, старіння, старість, довголіття, безсмертя – відображають людські уявлення про життєві процеси, об’єктивні закони життя, а також сильне бажання жити довго.
2. Загальні закономірності й теорії старіння.
Закономірності – це стійкі, повторювані, об’єктивно існуючі суттєві зв’язки у даному явищі.
Старіння пов’язане зі змінами, що проходять на всіх рівнях організації життєвої матерії. Закономірні вікові зміни організму називають гомеорезом. Визначення гомеореза дозволяє прогнозувати темп старіння – природний, прихований чи повільний.
Існує дві традиційні точки зору на причини розвитку старіння (закономірності):
1. Старіння – генетично запрограмований процес, результат закономірної реалізації програми, закладеної у генетичному апараті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Геронтологія як наука про старість і старіння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок