Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст.

Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст.

Назва:
Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст.


Зміст
Вступ.
1. Віхи життя Геллапа.
2. Ефективний і ефектний початок.
3. Дж. Геллап як статистик.
Висновок.


Вступ
У листопаді 2001 року було 100 років від дня народження Джорджа Гораціо Геллапа (George Horace Gallup), ім'я якого сьогодні відомо сотням мільйонів людей, але внесок якого в сучасну культуру, політику й науку недостатньо оцінений, а багатьом і просто невідомий.
Перше - пояснити просто. На обох частинах Американського континета, у багатьох країнах Європи, у тому числі й в Україні, Азії й Африці діють різні служби вивчення суспільної думки, що утворюють всесвітню мережу, що носить ім'я її творця Дж. Геллапа. І щодня величезне число журналістів коментує результати опитувань, повідомляючи кожній людині те, якою мірою його особисте відношення до найважливіших політичних, соціальних і економічних проблем розділяється або, навпроти, відкидається іншими людьми.
Аргументуючи друге твердження назвемо кілька обставин. Насамперед, відзначимо, що пройшло небагато років від дня смерті Дж. Геллапа. І це занадто короткий часовий інтервал, для того щоб глибоко й всебічно оцінити спадщину, залишену їм наступним поколінням. Далі, неправдоподібно точний рівень його політичних прогнозів і продуктивність його організаторської діяльності, очевидно, створили неправильне уявлення про простоту, "природності" усього зробленого ім. До того ж сама діяльність Дж. Геллапа була надзвичайно багатогранною: неабиякий соціальний дослідник, відомий журналіст (можна сказати публіцист), блискучий адміністратор, успішний бізнесмен. Третя обставина детермінована феноменологією громадської думки. Вона є, але одночасно її немає. І ця генетична подвійність громадської думки породжує неоднозначне відношення до тих, хто її вивчає. Або вони ніяк не можуть виміряти те, що є, або вони постійно замірять те, чого немає?
Перелік обставин, що ускладнюють цілісне розуміння значення зробленого Дж. Геллапом, цим не завершується, однак зараз відзначимо лише одне з них, може бути, найважливіше. Незважаючи на наявність високих наукових ступенів, Геллап не був академічним ученим, і тому його внесок у науку складно зіставити з досягненнями інших видатних соціальних дослідників 20 сторіччя. Невизначеність виникає вже на самому початку. У якому департаменті науки він повинен бути "прописаний": соціологія, соціальна психологія, політологія? До того ж, соціологія продовжує розглядатися насамперед як область соціальної філософії. І, отже, теоретичні побудови й узагальнення класифікуються на шкалі "науковості" вище, ніж теоретико-емпіричні й інструментально-метрологічні розробки.
У міру розвитку світових демократичних інститутів і формування нових демократичних суспільних структур, буде рости й оцінка внеску Геллапа у вивчення громадської думки. Більше того, буде усе значніше проявлятися щира ціна спадщини Дж. Геллапа як дослідника сучасного соціального світу. Соціологія 19 століття тільки починала опановувати емпіричні методи, а самі вони розглядалися лише як засіб виміру. В 20 столітті емпіричні методи соціології стали істотним елементом пізнання суспільних відносин. Відбулося це зокрема й тому, що методичні проблеми, поставлені Дж. Геллапом, і рішення, знайдені їм, звели соціологічний інструментарій у ранг об'єкта наукового вивчення. Також завдяки йому, перед соціальними дослідниками вперше відкрилася можливість аналізувати динаміку суспільної свідомості населення величезної країни, а американське суспільство - можливість для самоспостережень і самоаналізу. У сторіччі, що наступило, Геллапівські традиції будуть активно розвиватися, трансформуючи ключові механізми соціального пізнання.
Віхи життя
Дж. Геллап народився 18 листопада 1901 року в місті Джефферсон, штат Айова. У родині й у дружньому колі його кликали Тедом, так його називала нянька на честь Президента Теодора Рузвельта. Фінансові можливості його батьків були обмеженими, і Геллап змушений був працювати, щоб оплачувати своє навчання в коледжі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Джордж Геллап – соціолог, статистик, журналіст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок