Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Сім’я: проблеми створення та засоби їх подолання 

Сім’я: проблеми створення та засоби їх подолання 

Назва:
Сім’я: проблеми створення та засоби їх подолання 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,38 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат
Сім’я: проблеми створення та засоби їх подолання 


Сімейна політика всіх цивілізованих держав своїм пріоритетним завданням вважає зміцнення інституту сім’ї. Але в сучасних системах виховання багатьох держав майже відсутня спеціальна підготовка к шлюбу і виконання сімейних обов’язків. Молоді люди вступають у шлюб, знаходячись під владою романтичних уявлень, не знаючи правил та закономірностей сімейного життя. Багато з них потім швидко розлучається.
Соціальна-економічна характеристика рівня життя нашого народу останніми роками також не сприяє створенню й зміцненню сім’ї, народженню дітей, впевненості у стабільності майбутнього життя. Дедалі більше молодих людей (і чоловіків, і жінок) не бажають одружуватися, віддаючи перевагу вільним від зобов’язань партнерськими взаєминам. Значно збільшилася кількість бездітних ( через соціальні причини ) подружніх пар. Кількість бездітних пар, які не бажають мати дітей через соціальні, матеріальні або психологічні причини, зросла у нашій країні за кілька останніх років до 10%. Таким чином, демографічна ситуація на сьогоднішній день дедалі більше набуває характеру гострої демографічної кризи.
Переважно молодь вступає у шлюб після декількох місяців знайомства. І схема таких шлюбів проста. Начебто кохали - тому і одружилися, незабаром розлюбили - тому і розійшлися.
Зі 175 опитаних пар, які подали заяву на реєстрацію шлюбу,тільки 40% чоловіків та 41% жінок навіть у романтичний період своїх відносин відповіли,що розлучення - це найкращий вихід із невдалого шлюбу.
Існують спроби у педагогіці, соціології, психології та сексології пізнати інтимний світ людей. Створюється необхідна література про сім’ю та шлюб. Виникають різноманітні центри молодої сім’ї, знайомств, консультацій тощо. Але сьогодні цього недостатньо.
Молодим людям необхідно знати не тільки етику та психологію, але й педагогіку шлюбного життя, вміння бачити різницю між закоханістю, коханням та пристрастю. Розібратися у своїх почуттях, врахувати особливості психології чоловіка та жінки, щоб не помилятися або менше помилятися й страждати, щоб вміти брати корисне з допущених помилок, виправляти їх.
Не можуть не викликати тривоги й передчасна сексуальна ініціація молоді та низька культура регуляції народжуваності, відсутність протизаплідних засобів, що ведуть до значного зростання кількості абортів, високого показника вагітності серед неповнолітніх, а також до зростання кількості статевих правопорушень.
Не менш гострою є проблема статевого виховання учнів, молоді та дорослого населення, оскільки невідповідальність в питаннях статевих відносин призводить до конфліктів у сім’ї, розпаду шлюбів, самотності, що є причиною нервово-психічних розладів, венеричних захворювань, соціальної напруженості в суспільстві. Сімейне життя передбачає не тільки народження дітей. Гармонія сімейних стосунків багато в чому ( якщо не в переважній більшості ) залежить від успіхів інтимних взаємин між чоловіком та жінкою, які формують духовний, психологічний клімат сім’ї і творять задоволення кожного з членів подружжя.
У деяких північних держав існує така практика взаємовідносин, коли молоді живуть разом без оформлення шлюбу. Негативним наслідком такого шлюбу є велика кількість позашлюбних дітей. Так, у Монако 2 із 5 жінок живуть у незареєстрованому шлюбі. Позашлюбних дітей у Франції 5.9%, у Мексиці-25%, у Перу-42%, у Панамі-66.5%
Багато відомих зарубіжних спеціалістів вважають, що прагнення молоді на заході до позашлюбних відносин обумовлено невпевненістю у завтрашньому дні. Еротика допомагає відволіктися на мить серед багатьох неприємностей та страхів.
Які найбільш поширені причини і мотиви розірвання шлюбу? Головними причинами розлучень є: несумісність характерів, невміння і небажання підпорядковувати свої інтереси волі іншого, неуважність одного з подружжя до іншого і так далі. Останнім часом все частіше і частіше причиною розлучень називають пристрасть до спиртного одного з подружжя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Сім’я: проблеми створення та засоби їх подолання 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок