Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Типові причини формування конфліктних взаємин у подружній Діаді

Типові причини формування конфліктних взаємин у подружній Діаді

Назва:
Типові причини формування конфліктних взаємин у подружній Діаді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Типові причини формування конфліктних взаємин у подружній Діаді


Постановка проблеми. Вивчення актуального стану розвитку сім’ї дає можливість виокремити тенденцію до певної деформації шлюбно-сімейних цінностей, стосунків, що призводить до зростання числа розлучень, збільшення кількості людей, які не бажають вступати до шлюбу, а надають перевагу колегіальним (громадянським) шлюбам, не беручи на себе певні обов’язки та відповідальність за довготривалі взаємини. Збільшується чисельність подружніх пар, які розлучаються. За статистичними даними 50% перших шлюбів закінчуються розлученням, приблизно 80% розведених чоловіків і жінок знову одружуються, причому близько 60% повторних шлюбів також розпадаються.
Багато вчених – соціологів, психологів вважають, що конфлікти у сім’ї – це показник серйозних розбіжностей між членами сім’ї, в основі яких лежить несумісність їхніх поглядів, інтересів чи потреб. Конфлікти ведуть до дисфункціональності сім’ї. Партнери з дисфункціональної сім’ї нездатні задовольняти потреби один одного в особистісному та духовному зростанні.
Метою цієї статті є виокремлення типових причин формування конфліктних взаємин у подружній діаді на основі аналізу психологічних досліджень сім’ї.
Причини конфліктів у сім’ях описані багатьма авторами і є дуже різноманітними. Спробуємо систематизувати їх, спираючись на працю В. А. Семиченко, яка виокремлює такі головні причини сімейних конфліктів:
- одностороннє або взаємне розчарування подружжя одне в одному, взаємне охолодження і відчуження, негативне сприйняття дій партнера;
- маніпулювання з метою домогтися однозначного домінування, підкорити собі партнера, перехопити ініціативу у змаганні за лідерство;
- перенесення на партнера роздратування, нагромадженого в іншій сфері життя;
- відмінності в системі домінуючих (життєво важливих) потреб подружжя [8].
В. А. Сисенко, вивчаючи конфлікти в сім’ях, дійшов висновку, що вони базуються на:
- незадоволенні сексуальних потреб;
- незадоволенні потреби у цінності та значущості власного “Я” (неповага почуття власної гідності партнера, образи, постійна критика);
- незадоволеності потреби одного чи обох членів подружжя у позитивних емоціях;
- пристрасті одного з подружжя до алкогольних напоїв, азартних ігор, які призводять до великих витрат грошей;
- фінансових розбіжностях членів подружжя;
- незадоволеності потреби у взаємодопомозі, взаємопідтримці.
С. В. Ковальов, вивчаючи подружні взаємини у молодих сім’ях, як одну з головних причини подружніх конфліктів виокремив невідповідність реальних та ідеальних уявлень про свого партнера.
Ю. Є. Альошина та І. Ю. Борисов послуговуються у своєму дослідженні таким поняттям, як “статево-рольова диференціація”, що є комплексним показником, який враховує як реальний розподіл ролей у сім’ї, так і ставлення до нього кожного з подружжя.
Статево-рольова диференціація визначається на основі таких характеристик:
1. Уявлення подружжя про ролі чоловіка та жінки (статево-рольові установки);
2. Уявлення подружжя про розподіл ролей у сім’ї (приватні статево-рольові установки);
3. Рольова поведінка подружжя (реальний розподіл ролей);
4. Статева ідентичність (фемінність-маскулинність як характеристики кожного з подружжя).
Чітка статево-рольова диференціація сприяє звуженню кола обов’язків кожного з партнерів, що дає змогу їм бути більшою мірою включеними в реалізацію завдань та функцій, які перед ними безпосередньо стоять. Подібна диференціація дозволяє парі в цілому більш успішно вирішувати проблеми, справлятися з великою кількістю завдань, внаслідок чого підвищується задоволеність шлюбом. Водночас збереження жорсткої диференціації, коли необхідність у ній вже відпала (сім’я повністю адаптувалася до ситуації чи проблемність її зменшилася), навпаки, може призводити до зниження задоволеності шлюбом [2].
Реалізація сімейних функцій безпосередньо впливає на характер подружніх взаємин. Н. Н. Обозов та А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Типові причини формування конфліктних взаємин у подружній Діаді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок