Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> ДО ПИТАННЯ ПРО ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В НІМЕЧЧИНІ

ДО ПИТАННЯ ПРО ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В НІМЕЧЧИНІ

Назва:
ДО ПИТАННЯ ПРО ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В НІМЕЧЧИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,50 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 364.04(430)(091)
Шанц В.А., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна.
Шанц Віра Антонівна, завідувач методичним кабінетом кафедри соціології МДГУ імені Петра Могили. Закінчила філологічний факультет Одеського державного університету ім. 1.1. Мечникова. Має багаторічний досвід роботи в системі соціального захисту населення. Коло наукових інтересів - конкретні технології соціальної роботи, практична підготовка студентів спеціальності «Соціальна робота».
ДО ПИТАННЯ ПРО ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В НІМЕЧЧИНІ
У статті автор на матеріалах вітчизняних та закордонних друкованих видань, в яких наводяться дані про зародження і розвиток соціальної роботи в західноєвропейських країнах, досліджує історію виникнення та вдосконалення соціальної роботи в Німеччині, діяльність німецьких активістів соціальної роботи щодо закладання основ німецької школи соціального служіння.
In the article the author tries to investigate the history of origin and improvement of social work in Germany, the functioning of German activists of social work to ground German School of social service, using the material of native and foreign printed editions that cite data about conception and development of social work in West-European countries.
Актуальність теми
Успішне оволодіння порівняно новою для України професією соціального працівника неможливе без опанування широкого спектру різноманітних знань та вмінь. Серед джерел, які дають нам ці знання і допомагають сформувати вміння, - досвід зарубіжних країн, вітчизняний досвід, напрацювання українських учених та сучасна практична діяльність фахівців соціальної сфери. Отже, інтерес до історії виникнення в інших країнах соціальної роботи несе значний елемент прагматичності: ми не зможемо засвоїти теоретичні засади та практичні методи соціального служіння, абстрагуючись від його історичних коренів.
У переліку джерел, які наснажують українську соціальну роботу, закордонний досвід невипадково поставлений на перше місце. Як визначають укладачі Короткого енциклопедичного словника із соціальної роботи, виданого Українським Державним центром соціальних служб для молоді, «...концептуальні теоретичні орієнтири сьогодні задає зарубіжний досвід, оскільки світова інфраструктура соціальної роботи має тенденцію до розвитку в єдиному інформаційному і пізнавальному просторі. Нинішньому етапу ії становлення властиве активне використання готових ідеологічних, філософських, методологічних форм, вироблених іншими країнами» (5, с. 103)
У контексті цього твердження бачиться цікавим і дуже корисним досвід започаткування і розвитку соціальної роботи в Німеччині. Друковані матеріали з цього питання пропонують нам приводи для роздумів, якими шляхами йти до громадянського суспільства, доказують плідність сумісних зусиль держави і громадськості в справі подолання гострих соціальних проблем у суспільстві, демонструють значення соціальної роботи в досягненні соціальної гармонії.
З урахуванням того, що процес формування молодої української соціальної роботи як науки, навчальної дисципліни та практичної діяльності не завершений, закордонний досвід має для нас, українців, неоціненне значення. Хоча заслуговують на увагу й заклики проти «...тотального запозичення у західних авторів створених ними за останнє сторіччя теоретико-методологічних, понятійно- категоріальних, методико-практичних напрацювань» в соціальній роботі [7, с. 76].
Огляд публікацій з означеної теми
Інформацію про виникнення і розвиток соціальної роботи в Німеччині знаходимо у книзі «История социальной работы за рубежом и в России» (с древности до начала ХХ века) російських дослідників К.В. Кузьміна та Б. А. Сутиріна, другому виданні підручника «Основы социальной работи» П. Д. Павленка; Еберфельдську систему надання допомоги бідним згадують, не розкриваючи її змісту, в навчальному посібнику «Социальная работа: теория и практика» Є.І. Холостова та А.С. Сорвина. Обширний матеріал з цього питання містить книга ірландця Лоренца Уолтера «Социальная работа в изменяющейся Европе»; з деякими фактами розвитку соціальної роботи в Німеччині наприкінці ХХ сторіччя автор ознайомився завдяки таким німецьким джерелам, як часопис «Guten Tag», періодичне видання «Archiv fьr Wissenschaft und Praxis der sozialen Arbeit» та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ДО ПИТАННЯ ПРО ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В НІМЕЧЧИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок