Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ У РАННЬОМУ ВІЦІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ У РАННЬОМУ ВІЦІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ У РАННЬОМУ ВІЦІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 316.6-058.862
Яцюк О.О., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна.
Яцюк Олена Олексіївна, аспірант кафедри соціології Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили. Коло наукових інтересів: проблеми соціалізації.
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ У РАННЬОМУ ВІЦІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
Стаття присвячена аналізу основних проблем соціалізації дітей-сиріт. Автор розглядає базові підходи, теорії та концепції соціалізації дітей у ранньому віці та визначає роль дорослого в житті дитини 1-3 років.
The article is dedicated to the main problems of orphans' socialization. The author tells about basic approaches, theories and concepts of the orphan children in early age and defines role of the adult person in the children's life ageing 1-3 years old.
Згідно з сучасними уявленнями, для виживання і розвитку дитини необхідними є батьківська любов, виникнення тісної взаємної прихильності між нею і людиною, яка про неї піклується. Відсутність дорослого як об'єкта прихильності обмежує можливості соціалізації - відтворення дитиною соціально значимих еталонів поведінки. Потреба в співробітництві з дорослими, як об'єктивно необхідній умові засвоєння дитиною соціального досвіду, є найважливішим надбанням раннього віку, що виступає в контексті з предметною діяльністю як основним фактором розвитку пізнавальної діяльності дітей і спілкування з однолітками. Ряд авторів (Е. Еріксон, Н. Авдєєва, М. Лісіна) доводять, що саме в цьому віці починає формуватися самосвідомість і розвивається первинна здатність до емпатії, співпереживання. Дитина вбирає в себе способи емоційного реагування дорослих по відношенню до подій, які відбуваються в світі. Саме батьківський дім та батьківська турбота є найбільш придатним навколишнім середовищем, яке сприяє оптимальному дитячому розвитку в цьому віці.
Завдання суспільства - оберігати дитинство, забезпечувати емоційний добробут малят, створювати всі передумови для подальшого розвитку. Для успішної адаптації малюка важливо створити виховне розвивальне середовище, в якому він міг би активно діяти, пізнавати світ, спілкуватися з дорослими й однолітками.
Ранній вік (від народження і до 3 років) в житті дитини є найбільш відповідальним періодом, коли розвиваються моторні функції, орієнтувально - пізнавальна діяльність, мовлення, а також формується особистість. Пластичність мозку дитини раннього віку, наявність сензитивних періодів формування емоцій, інтелекту, мовлення і особистості визначають значні потенційні можливості корекційної допомоги. Рання і адекватна допомога дозволяє більш ефективно компенсувати порушення психофізичного розвитку, послабити вторинні відхилення або запобігти їх появі.
Відомо, що дошкільний вік сензитивний саме до виховання, первинної соціалізації. Видатний психолог сучасності Д.Б. Ельконін зазначав: «Якщо дошкільника не виховувати морально, він залишиться морально глухим на все життя» [9, с. 16]. Як приклад, можна навести недооцінку емоційного розвитку дітей, його роль у становленні особистості, у педагогічному процесі дитячих установ дошкільного типу. Молодший дошкільний вік, як відомо, є сензитивним для розвитку моральності, основу якої складають почуття. Можна стверджувати, що саме недостатня увага до емоційної сфери особистості дитини є причиною неадекватних механізмів пристосування багатьох дітей у подальшому самостійному житті (низька самооцінка, підвищена тривожність, депресивність, схильність до правопорушень тощо).
Заслуговують уваги дослідження І.В. Дубровіної і М.І. Лісіної, які вивчали особливості спілкування дітей з дорослими й однолітками. Ці дослідники приділяли велику увагу середовищу, в якому дитина виховується, протиставляючи родину іншим середовищам, в яких можуть виховуватися діти [1].
У багатьох роботах наголошується про те, який вплив має розлука з матір'ю на розвиток особистісних якостей дітей і процес її первинної соціалізації. Так К. Джерсілд вважає, що діти, які виросли поза сім' єю, не здатні до багатих емоційних переживань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ-СИРІТ У РАННЬОМУ ВІЦІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок