Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Автоматизовані інформаційні системи у страхуванні

Автоматизовані інформаційні системи у страхуванні

Назва:
Автоматизовані інформаційні системи у страхуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Автоматизовані інформаційні системи у страхуванні


План
Призначення і мета створення системи
Структура АІС «страхування»
Склад і структура функціональної і збезпечувальної частини АІС «Страхування»
Призначення і мета створення системи
Страхування – сукупність особливих замкнених перерозподільних відносин між його учасниками з приводу формування за рахунок грошових внесків цільового страхового фонду, призначеного для відшкодування можливих втрат, нанесених суб”єктам господарювання, або збитків у сімейних бюджетах у зв”язкі з наслідками страхових випадків, що сталися.
Тепер с тан ринку в Україні відображає суперечливі процеси, які притаманні нинішній економічній порлітиці та ситуації в нашій державі. Існує велика потребау стразових послугах, яку часто не можуть задовольнити страхові органи. Стразова система України діє на підставі закону «Про страхування». У колишньому СРСР страхування здійснював лише Держстрах. Нині поряд з НАСК «Оранта» було створено багато інших страхових компаній, їх відділень та філіалів.
З утворенням недержавних страхових компаній (СК) виникла система страхуваня. Страховик (страхова компанія) виконує умови страхування і пропонує їх клієнтам (страхувальникам). Якщо клієнтів задовольняють умови договору, то вони підписують його і вносять відповідні страхові внески. Договір називається полісом. У разі виникнення страхового випадку страховик за договором сплачує страховку.
Контроль за страховою діяльністю в Україні здійснбє Комітет з нагляду за страховою діяльністю: видає ліцензії на надання видів страхових послуг; перевіряє, щоб страхові компанії діяли за законом; складає та друкує статистичну інформацію з діяльності страхових компаній на страховому ринку України; веде рейтинг страхових компаній.
Головним напрямком удосконалення обробки інформації у страхових копаніях нині є створення автоматизованої інформаційної системи, що базується на застосуванні економіко-математичних методів, засобів обчислювальної техніки і розвненої мережі передавання даних. Нові можливості в роботі страхових компаній різноманітних рівнів управління, що зорієнтованіна автоматизовану технологію розв”язування задач, значною мірою виявляються там, де цим процесом охоплено більшість функцій і задач їх основної діяльності. Цим досягається підвищення рівня планової та аналітичної роботи, удосконалюються методи і способи ведення страхових операцій, форми обліку й звітності, прискорюється обробка різного роду звітних даних і, нарешті, підвищується обгрунтованість необхідних управлінських рішень.
З огляду на сказане осоновною метою створення АІС у страховій компанії є забезпечення такого рівня управління діяльності компанії, за якого комплексно реалізуються такі завдання:
проведення в задані терміни багатоваріантних розрахунків, пов”язаних із рухів договорів страхування;
автоматизація процесу обліку договорів за всіма видами страхування;
досягнення найвищих показників розвиткувсіх видів майнового та особистого страхування;
прийняття оптимальних планових рішень щодо прибутків і видатків грошових коштів та отримання необхідного фактичного прибутку.
Останнє положення найважливіше, оскільки страхові компанії є комерційними і функціонують на принципах повного господарського розрахунку.
Отже, рпизначення АІС « Страхування» полягає в забезпеченні збору, збнрігання, обробки і передавання інформації на базі використання засобів обчислювальної техніки й зв”язку з урахуванням взаємодії рівнів управління та підрозділів страхових компаній між собою, з клієнтами, організаціями та автоматизованими інформаційними системами інших міністерств і відомств, Державним комітетом України знагляду за страховою діяльністю.
Структура АІС «Страхування»
АІС «Страхування» створюється безпосередньо у страхових компаніях і охоплює автоматизоване ведення сіх страхових операцй. Склад і структкра АІС в різних страхових компаніях різні. Організаційно система являє собою сукупність Аіс адміністративно-територіальних ланок, об”єднаних загальною методологією задач, що вирішуються, єдиною інформаційною базою і технологією обробки документів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Автоматизовані інформаційні системи у страхуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок