Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Проблемні явища в сім’ї та шлюбі: насильство і зловживання

Проблемні явища в сім’ї та шлюбі: насильство і зловживання

Назва:
Проблемні явища в сім’ї та шлюбі: насильство і зловживання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,89 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Проблемні явища в сім’ї та шлюбі: насильство і зловживання


План
Сексуальні зловживання щодо дітей.
а) ретроспективний огляд і сучасна ситуація;
б) причини;
в) наслідки: психологічні і соціальні.
Фізичне насильство.
а) ретроспективний огляд і сучасна ситуація;
б) причини.
Боротьба із зловживаннями і насильством: досвід і перспективи.
1. а) Оскільки сім’я або родинні взаємини є невід’ємною складовою життя кожного з нас, сімейне життя заключає в себе майже весь спектр емоційного досвіду. Родинні стосунки між чоловіком і дружиною, батьками і дітьми, братами і сестрами або між далекими родичами — можуть бути теплими і змістовними. Але вони можуть бути сповнені і найвищої напруги, спричиняючи розпач, глибоку тривогу і почуття вини. “Темна сторона” родинного життя має широкий діапазон, і в ньому лишається не так багато місця для рожевої гармонії, яку ми так часто бачимо на телеекранах і про яку так багато люблять говорити в ЗМІ. Існує чимало гнітючих аспектів в сімейних стосунках, серед котрих і ті конфлікти і неприязнь, які зрештою призводять до розлучень, а буває, що саме стосунки в родині стають причиною психічних захворювань. Та, мабуть, до найтяжчих наслідків призводять кровозмішувальні статеві стосунки з дітьми, сексуальні зловживання та домашнє насильство.
Сексуальне зловживання є найбільш огидною формою зрадництва любові, оскільки сексуальність є нормальним вираженням любові. Носій цього зловживання наближається до своєї жертви так, ніби він чи вона пропонувала йому любов, але потім, скориставшись безвинністю і/чи безпорадністю обраної жертви, використовує її для досягнення своїх цілей чи для задоволення власних, найчастіше низьких потреб.
Аналіз наявної світової літератури показує, що спроби поглибленого вивчення психосексуального розвитку дітей і підлітків залишаються практично одиничними. Дослідження, присвячені дитячій сексуальній поведіеці, дуже недосконалі, а концепція дитячої сексуальності відрізняється бідністю змісту (Роуз Е.М., 1996). Цьому почасти сприяли розповсюджувані лікарями і педагогами думки про асексуальність дітей, висловлювані ще із середини XIX століття, а також особливе ставлення до дітей, коли діти були власністю, “рухомістю”, батько (власник) мав абсолютний контроль над їх життям і смертю. Наприклад, існувала навіть практика “оренди” дітей, що у США зберігалася до середини 20-го століття (Despert J.L., 1965). Чільним була думка, що діти нечуттєві, не можуть реагувати на погане поводження, пам'ятати.
Такі позиції щодо дітей протягом історії були ґрунтом для виникнення психопатологічних розладів, пов'язаних з поганим поводженням. До того ж, як вказує Е. М. Роуз (1996), у нетрях Вікторіанської Англії умови існування були такими, що могли провокувати відносини, засновані на насильстві.
J.L.Despert (1965) відзначає, що в античні часи Греції і Рима, у добіблійні і прабіблійні часи на Близькому Сході дітей нерідко розглядали як небажаний результат статевих відносин. Діти могли бути і суто матеріальною цінністю (Йосипа в рабство продали рідні брати). Тільки в епоху Відродження діти стали сприйматися навколишніми як повноцінні особистості.
Дотепер стандарти “типового” сексуального поводження в родині, суспільстві надзвичайно розрізняються в різних культурах, соціоекономічних групах. Наприклад, у Меланезії батьки можуть мати статеву близькість на очах у своїх дітей, у той час як в інших країнах батько може бути обвинувачений у “непристойному виставлянні”, якщо він знаходиться в межах будинку оголеним. В усіх культурах існує “табу кровозмішення”, однак природа заборон украй мінлива, вона обумовлена специфікою сімейних обставин і взаємозв'язків, і тим, хто розглядає “табу”.
Сексуальне насильство над дітьми стало бичем сучасного суспільства. За деякими оцінками, органи внутрішніх справ щорічно реєструють 7-8 тисяч випадків сексуального насильства над дітьми, за якими порушуються кримінальні справи. Однак у реальності, ці показники значно вищі. На користь такого припущення свідчать дані аналізу звернень за телефонами довіри для осіб, які перенесли сексуальне насильство, згідно яким тільки одна жертва зі ста згодом звертається в міліцію (Асанова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблемні явища в сім’ї та шлюбі: насильство і зловживання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок