Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Діяльність і спілкування

Діяльність і спілкування

Назва:
Діяльність і спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,89 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Діяльність і спілкування
План
1. Спілкування і діяльність чи спілкування як діяльність?
2. Світ спілкування
3. Спілкування і комунікація
4. Діалог
5. Багатство світу спілкування
6. Функції спілкування
Що зближує і що відрізняє спілкування і комунікацію? Які функції спілкування? У чому полягає різноманіття світу спілкування? Яке значення спілкування в діяльності людини?
СПІЛКУВАННЯ І ДІЯЛЬНІСТЬ ЧИ СПІЛКУВАННЯ ЯК ДІЯЛЬНІСТЬ?
У сучасній вітчизняній науці існують різні точки зору на те, як пов'язані діяльність і спілкування. Можна виділити три основних підходи. Прихильники першого ототожнюють ці поняття, ставлять знак рівності між ними. Вони думають, що спілкування - теж саме, що діяльність, оскільки спілкуванню притаманні ознаки діяльності. Ті, хто поділяє таку точку зору, могли б назвати даний параграф "Спілкування як діяльність". Для них словосполучення "трудова діяльність" і "спілкування в процесі праці" рівнозначні за змістом.
Друга точка зору полягає в тому, що діяльність і спілкування протиставляються одне одному. Спілкування є щось інше, ніж діяльність, воно може виступати, наприклад, як умова діяльності, навіть як невід'ємна властивість діяльності, але не як сама діяльність. Для прихильників цього підходу між словами в назві параграфа доречно помістити сполучення "чи ", а не "і". Вони вважають, що трудова діяльність може відбуватися і без спілкування, без безпосереднього контакту її учасників. А спілкування, у свою чергу, може існувати за межами діяльності.
Відповідно до третьої точки зору, спілкування розглядається поряд з діяльністю як самостійне, але рівноправне явище, що існує в дійсності. У цьому випадку сполучення "і" між поняттями "спілкування" і "діяльність" підкреслює таке співвідношення: самостійний вид активності поряд із працею, грою, про які вже йшла мова.
Яка з представлених точок зору переважає - вирішувати вам. Важливо усвідомити, що усе залежить від тлумачення, визначення вихідних понять.
СВІТ СПІЛКУВАННЯ
Що це за особливий світ - спілкування? Які закони лежать у його основі? Як співвідноситься цей світ з навколишньою дійсністю і внутрішнім світом людини? Яке значення має спілкування для розвитку суспільства? Коло цих питань можна розширити. Не випадково проблемою спілкування займаються багато наук: соціальна психологія, етнографія, педагогіка, етика, лінгвістика знаходять власні проблеми і звертаються одне до одного, досліджуючи світ спілкування.
Спілкування має неминуче значення в житті людини. Саме спілкування дозволяє людині стати особистістю повною мірою. Німецький філософ Л. Фейєрбах стверджував: "Спілкування облагороджує і піднімає: у суспільстві людина мимоволі, без будь-якого удавання тримається інакше, ніж на самоті". Спілкування як обмін інформацією, думками, знаннями, почуттями і переживаннями збагачує життя, приносить людям радості і засмучення, від яких навряд чи хтось відмовиться добровільно і назавжди.
У світі спілкування відбувається взаємодія суб'єкта не з об'єктом, а із суб'єктом. Це можуть бути реальні суб'єкти, а також ілюзорні, тобто такі, на які переносяться властивості реального суб'єкта. Про це трохи пізніше.
А тепер спробуємо розібратися в тому, що таке спілкування, чим воно відрізняється від близького поняття "комунікація".
СПІЛКУВАННЯ І КОМУНІКАЦІЯ
Останній термін нерідко вживають поряд з поняттям "спілкування". Чи правомірно це? Зрозуміло, що спілкування припускає обмін інформацією, яке складає суть комунікації. Розглянемо, як може відбуватися передача і сприйняття інформації при комунікації, де діє суб'єкт і є об'єкт, і в процесі спілкування, де беруть участь два (чи більше) суб'єкти.
У процесі комунікації суб'єкт, діючий активно, передає інформацію (нею можуть бути знання, ідеї, вказівки тощо). Одержувачем інформації є об'єкт, що повинен вчинити відповідно до отриманої команди, установки, наказу. Роль одержувача можуть виконувати і людина, і тварина, і машина. Наприклад, радистка Кет з роману Ю. Семенова "Сімнадцять миттєвостей весни", що приймає шифрування для Штирліца; дресирована тварина в цирку, що виконує команду; диктофон, що записує зміст телефонного повідомлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діяльність і спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок