Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціологія праці та соціально-економічні проблеми сьогодення. Праця та економічне життя.

Соціологія праці та соціально-економічні проблеми сьогодення. Праця та економічне життя.

Назва:
Соціологія праці та соціально-економічні проблеми сьогодення. Праця та економічне життя.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціологія праці та соціально-економічні проблеми сьогодення. Праця та економічне життя.


План
1.      Соціології праці та соціально-економічні проблеми сьогодення.
Безробіття. Темпи безробіття.    Тенденція у системі зайнятості: світовий контекст. Програми зайнятості населення.
2.      Жінки і праця. Жінки та робочі місця (історичний погляд).
Нерівність на роботі. Домашня праця.
3.      Майбутнє праці: портфельний працівник. 
Література


1. Головною соціально-економічною проблемою, вирішенням якої займається соціологія праці, є зайнятість населення. Перехід до ринку різко загострив існуючі проблеми зайнятості, доповнивши їх новими. Скорочення виробництва, фінансова та матеріальна заборгованість, проблеми в реалізації продукції спричинили звільнення значної кількості працівників. Армію безробітних поповнили ті, хто донедавна вважав своє трудове становище міцним і стабільним.
1.1. Протягом ХХ ст. темпи безробіття істотно змінювалися. У країнах Заходу безробіття досягло свого піку на початку 1930-х рр., коли у Великій Британії налічувалося близько 20% незайнятої робочої сили. Економіст Дж.М.Кейнс вважав, що безробіття виникає через брак достатньої купівельної спроможності; держава може втручатися, щоб підвищити рівень попиту в економіці, а це приведе до створення нових робочих місць. Курс на повну зайнятість став частиною урядової політики практично усіх країн Заходу. До 1970-х рр. така політика видавалась успішною, а економічне зростання – більш-менш стабільним.
Проте за останні 15 років рівні безробіття у багатьох країнах різко зросли. На початку 1980-х рр. у Великій Британії вони підвищилися до 12%, а далі сповільнилися, зрісши знову наприкінці десятиліття. У 1995 р. вони становили 11%.
Безробіття не так легко визначити. Воно означає “стан без роботи”. Однак “робота” означає тут “оплачувану працю” і до того ж “працю за певною спеціальністю”. На думку багатьох економістів, стандартний показник безробіття слід доповнити двома іншими показниками. “Зневірені працівники” – це ті, хто хотіли б знайти роботу, проте зневірилися в такій можливості і, отже, припинили пошуки робочого місця. “Вимушено частково оплачувані працівники” – це люди, які не можуть знайти повнооплачуваної роботи, якби навіть і хотіли. Додання таких показників дає більш повну демографічну картину безробіття. Так, у 1993 р. в країнах Європейського Союзу налічувалося 4 млн. “зневірених працівників” та 15 млн. “вимушено частково оплачуваних” порівняно з 34 млн. офіційно безробітних. В Японії при врахуванні цих двох додаткових категорій сукупне число безробітних зростає більш ніж удвічі.
Темпи безробіття у країнах Заходу останнім часом коливаються, і в цьому між різними країнами існують значну відмінності. За межами західного світу найнижчий показник безробіття стабільно утримувався в Японії. Порівняно високі рівні безробіття в багатьох країнах Заходу за останні два десятиліття, можливо, пояснюються комбінацією таких чинників:
§        Важливою обставиною збільшення міжнародної конкуренції у тих промислових галузях, на яких традиційно грунтувалося процвітання Заходу.
§        Кілька разів, починаючи з “нафтової кризи” 1973 р., світова економіка переживала або дуже різкий спад, або сповільнення темпів виробництва.
§        Інтенсивне використання мікроелектроніки в промисловості зменшило потреби в робочій силі.
§        Тепер більше, ніж будь-коли, жінка шукає оплачуваної роботи, відтак дедалі більше людей претендує на обмежене число вакантних посад.
Темпи безробіття успішніше скорочувалися у США, ніж у провідних країнах Європи. Можливо, це пояснюється тим, що очевидна економічна міць країни дає їй більше влади на світових ринках порівняно з меншими, економічно слабшими країнами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціологія праці та соціально-економічні проблеми сьогодення. Праця та економічне життя.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок