Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Напрями перспективного розвитку географії культури

Напрями перспективного розвитку географії культури

Назва:
Напрями перспективного розвитку географії культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Напрями перспективного розвитку географії культури
В межах географії культури слід розглянути всі підходи до вивчення сфери культури. Різні вчені неоднозначно трактують зміст понять "сфера культури", "культура" й інші дотичні до цих понять терміни. Це, з одного боку, зумовлене тим, що наука "географія культури" перебуває в стадії становлення, з іншого — сфера культури і сама культура — це складні системні утворення, а тому поняття, які розкривають їх зміст, зазвичай багатозмістовні.
О. Топчієв зазначає: "Суспільство і особистість завжди були полюсами цивілізації, і культура була посередником між ними: перехід від індивідуальності до людини як соціального суб'єкта і далі — до суспільства". Далі він наголошує: "Культура зароджується в точках перетину особистості й суспільства, індивіда й соціальних груп".
Безумовно, географія культури повинна виробити власні підходи до вивчення свого об'єкта.
При визначенні предмета й об'єкта дослідження географії культури необхідно також зупинитися на доказах географічності сфери культури, що виявляється у таких аспектах:—
розмаїття культурних традицій населення у різних геопросторово-часових координатах;—
існування геопросторових монофункціональних і багатофункціональних "фокусів" ("ядер") культури;—
розвиток інфраструктури культури (театрів, клубів, кінотеатрів, бібліотек тощо), яка забезпечує культурні потреби населення;—
залежність територіальної диференціації сфери культури від геопросторових відмінностей у демографічній і природно-географічній ситуації.
Об'єкт вивчення географи діяльності — людина, її поведінка у сфері культури в культурному часі та культурному просторі у конкретних геопросторово-часових координатах і геопросторові форми систем об'єктів, що забезпечують культурні потреби населення.
Аспект дослідження цієї науки становлять територіальні особливості розвитку і функціонування об'єкта географії культури, а також територіальна організація сфери культури в умовах інтегрального суспільного простору й інтегрального суспільного часу, що накладаються на конкретні геопросторово-часові координати.
Найважливіший метод дослідження в географії культури — геометод, а також низка методів, які використовуються в інших географічних науках (зокрема, картографічні, моделювання, статистичні, соціологічні).
Метою дослідження географії культури є виявлення територіальних закономірностей та особливостей територіальної організації сфери культури як комплексу явищ, процесів і об'єктів. Досягнення цієї мети вимагає розв'язання таких завдань:—
виявити причини і фактори розвитку сфери культури в межах конкретної держави і світі загалом;—
з'ясувати закономірності розподілу споруд, в яких здійснюються ті чи інші види культурних послуг по території;—
вивчити вплив функціонування видів об'єктів сфери культури у конкретних геопросторово-часових координатах на спосіб життя різних соціальних верств населення;—
визначити особливості поведінки людей в умовах отримання культурних послуг;—
дослідити вплив культури на формування суспільного розуму та суспільного інтелекту на конкретній території;—
вивчити роль культури у конкретних геопросторово-часових координатах у формуванні динаміки соціальних процесів;—
дослідити регіональні особливості розвитку сфери культури та виявити їх вплив на рівень життя населення.
Серед завдань географії культури до найважливіших, на нашу думку, належить обґрунтування системи чинників розвитку та геопросторової організації важливого елемента територіальних суспільних систем — сфери культури; виявлення й обґрунтування законів і закономірностей її формування й функціонування, дослідження структури сфери культури, виявлення її відповідності потребам населення та ін.
Предмет географії культури — територіальна організація сфери культури світу та її вплив на територіальну організацію суспільства загалом в умовах інтегрального суспільного простору й інтегрального суспільного часу, що накладаються на конкретні геопросторово-часові координати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Напрями перспективного розвитку географії культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок