Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціально-психологічні особливості молоді з різним ступенем інтересу до політики

Соціально-психологічні особливості молоді з різним ступенем інтересу до політики

Назва:
Соціально-психологічні особливості молоді з різним ступенем інтересу до політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з соціології
Соціально-психологічні особливості молоді з різним ступенем інтересу до політики
Політика - це сфера особистісного самовизначення чи сфера маніпулятивного нав'язування? Як не дивно, більшість дослідників погоджується саме з першою тезою. Але для, того щоб особистість почала самовизначатися, тобто формувати стійкі й осмислені політико-ідеологічні переконання, настановлення, ідеали, норми поведінки, формувати вміння спостерігати й усвідомлювати явища навколишнього життя, у неї має з'явитися хоча б елементарна зацікавленість і мінімум знань про політичну дійсність.
У дослідженні ми не випадково зосередили увагу на юнацькому віці, адже в цей період відбувається інтенсивне формування системи ціннісних орієнтацій, оволодіння поняттєвим мисленням, накопичується соціальний досвід.
Молодь формує систему ціннісних орієнтацій через розширення сфери спілкування, спостереження за різноманітними формами поведінки, поглядами, ідеалами, що збільшує можливості робити самостійні вибори, у тому числі й політичний. Поява власних соціальних і політичних настановлень, переконань, орієнтацій свідчить про активний зацікавлений пошук свого Я в соціумі. Проте численні соціологічні дослідження свідчать, що тільки незначний відсоток молодих людей виявляє інтерес до сфери політики і є політично активним. Від чого ж залежить низька чи висока зацікавленість політикою, бажання чи не бажання орієнтуватися в суб'єктах політико-ідеологічного простору, активність або пасивність молодої когорти в обстоюванні своїх громадянських прав? Ми припускаємо, що однією з причин є існування певного набору соціально-психологічних особливостей, що відрізняє політично активну і пасивну молодь.
І з практичного, і з теоретичного погляду розкриття соціально-психологічної суті інтересу до політики дає унікальну можливість увиразнити соціально-психологічні особливості особистості в умовах визначення нею політико-ідеологічних преференцій. Відтак виявлені значущі соціально-психологічні якості політично зацікавленої молоді дадуть змогу впливати на формування значущих настановлень, що приводитиме до суттєвих трансформацій внутрішньої позиції щодо участі в політичному житті суспільства.
Як об'єкт дослідження соціально-психологічні особливості привабливі тим, що вони є досить стійкими особистісними характеристиками, які визначають специфіку як інтересів, так і основної стратегії життя, утворюють загальний і когерентний стиль мислення. Наше дослідження було спрямоване на виявлення особистісної і міжособистісної специфіки тих груп молоді, які по різному виявляють інтерес до політичних процесів у суспільстві, надають різного значення формуванню в них політико-ідеологічних орієнтацій.
Відповідно до дослідницької мети в березні-травні 2002 року було обстежено 116 студентів двох вузів - Київського славістичного університету та Академії державної податкової служби України. Використано 11 опитувальників і методик, які діагностують загалом 103 якості (показники, індикатори). Добір методик здійснювався відповідно до результатів експертного опитування, метою якого було виділення із запропонованого переліку соціально-психологічних механізмів ті, які сприяють появі інтересу до політики. До отриманого списку можливих механізмів ввійшли такі:
самоствердження, самовизначення, самоактуалізація;
автономізація, індивідуалізація, інтроспекція;
адаптація, акомодація;
групування, стереотипізація, соціальне порівняння, каузальна атрибуція;
ідентифікація, імітація;
конкуренція;
емпатія, співпереживання;
саморегуляція, самоконтроль, самопідкріплення;
переконання, інтеріоризація;
переоцінка цінностей.
Для диференціації респондентів у групи за рівнем інтересу до політики (який розглядався як незалежна ознака в математичному аналізі результатів) ми використали "Методику діагностики вияву інтересу до різних сфер життя" модифікувавши при цьому "Методику діагностики ступеню задоволення основних потреб" [2, 634]. Залишивши загальну структуру тесту, ми змінили його змістове наповнення. Виокремлення сфер життя, до яких молодь має інтерес, було здійснено на основі контент-аналізу молодіжної преси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-психологічні особливості молоді з різним ступенем інтересу до політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок