Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Форма взаємин між чоловіком та жінкою.

Форма взаємин між чоловіком та жінкою.

Назва:
Форма взаємин між чоловіком та жінкою.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Форма взаємин між чоловіком та жінкою.
Як соціальний інститут шлюб формувався поступово, разом з розвитком економічно-соціальних відносин. На кожному етапі історичного розвитку до шлюбу, а пізніше і до сім'ї ставилися певні вимоги і створювалися умови для практикування різних форм зв'язку між партнерами.
Початок формування шлюбних відносин був пов'язаний з потребою суспільства в регуляції статевого спілкування всередині роду, приборкання біологічного інстинкту. Хаотичні стосунки між статями в силу табуацій - цілого ряду заборон, поступово замінювалися екзогамним шлюбом (міжродовим та міжплемінним) ще 40 тис. років тому назад. Із ендогамних шлюбних відносин виникає груповий (дуально-родовий) шлюб, при якому всі чоловіки одного роду є чоловіками всіх жінок іншого роду і навпаки. Але такі види шлюбу (стосунків між партнерами) можливі були тільки І при матріархаті як формі суспільного ладу.
Поступово в рамках дуально-родового шлюбу на ґрунті взаємних потягів починає складатися парний шлюб, при якому один чоловік І (жінка) міг бути зв'язаний з кількома жінками (чоловіками). Парний „ І шлюб не регулюється спільнотою, а вирішується на засадах доброї волі партнерів. Такий шлюб вважається первісно-егалітарним і виник І він приблизно 25-24 тис. років до н.е.
Індивідуальна форма шлюбу почала виникати з розвитком сім'ї і перетворенням її на господарську одиницю суспільства. Статеві стосунки почали регулюватися не тільки моральними нормами, а й певними соціально-економічними відносинами – патріархальністю устрою суспільства.
Виникнення та зміцнення приватної власності призвело до усталених класових стосунків, що стали підмурком сучасного виду шлюбу - моногамного. Моногамний шлюб набуває довершеного вигляду тільки в класовому суспільстві.
Деякі форми шлюбних відносин, що виникли на ранніх етапах існування людства, продовжують існувати і в сучасних умовах. Дещо змінений парний шлюб (тільки для чоловіків) продовжує існувати для багатьох народів Сходу і освячений релігійними канонами - ісламом. Багато племен, що знаходяться на віддаленні від цивілізації, практикують групові форми шлюбу.
В умовах буржуазного суспільства шлюб починає втрачати свою патріархальність і це пояснюється теж зміною умов існування суспільства. Жінка стає незалежною і вимагає тих самих прав в шлюбі, що й чоловік.
Проте, принцип моногамії - важлива умова існування шлюбу і він регулюється вже не стільки моральними нормами, скільки юридичним правом.
Сім'я в своєму традиційному розумінні виступає як родинна спілка батьків та дітей. Захищаючи інтереси не тільки батьків, сім'я в особі держави повинна захищати і інтереси дітей, враховуючи вплив сім'ї на відносини в суспільстві, на характер соціальних процесів, які відбуваються в сім'ї і за її межами.
Усвідомлення важливості шлюбно-сімейних стосунків хвилювали суспільство впродовж всіє історії.
Палким прихильником шлюбно-сімейних стосунків був Платон, який вважав, що суспільство повинно засуджувати тих, хто не створив сім'ї до 35 років. Нежонаті повинні були сплачувати державі податок, що певним чином переросприділявся тим, у кого сім'я була великою.
Арістотель міркував, що держава виростає з сім'ї, котра є першим видом спілкування людей: "Кожна сім'я виростає, складає частину держави". І якщо Платон вважав жінку рівноправним членом сім'ї, то Аристотель стверджував домінуюче право чоловіка на господарювання в домі. Таке трактування Аристотеля знайшло своє пізніше відображення в погляді християнства на роль сім'ї і стало традиційним ідеологічним спрямуванням не одного покоління європейців. Тільки з середини XIX ст. намітився відхід від цієї традиції, завдячуючи в першу чергу особливій популярності поглядів І.Канта серед жіноцтва та передової інтелігенції. Кант вважав, що шлюб повинен бути рівноправним для обидвох сторін - чоловіка та жінки, засновуватися на взаємній довірі та повазі, бо тільки такий шлюб може бути якщо не щасливим, то принаймні - вдалим. Такі засади роблять шлюб і сім'ю морально тривкими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Форма взаємин між чоловіком та жінкою.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок