Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Визначення вольових якостей студентів

Визначення вольових якостей студентів

Назва:
Визначення вольових якостей студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,94 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Соціологічне дослідження
на тему:
„Визначення вольових якостей студентів”
Соціологічне дослідження – це система логічно послідовних методологічних, методичних, організаційно-технічних процедур, яка передбачає отримання достовірних даних та фактів яро явища чи процеси, що вивчаються, для їх подальшого використання в соціальному управлінні.
Соціологічне дослідження містить у собі деякі елементи, що притаманні будь-якій науковій діяльності. По-перше, це об'єкт дослідження. У соціології об'єктом дослідження можуть, бути будь-які процеси та явища соціальної дійсності (демографічні, екологічні, економічні, соціальні, міжнаціональна, сімейно-побутові та ін.). По-друге, це суб'єкт дослідження (соціолог-дослідник або група соціологів). По-третє, як будь-яке інше дослідження, соціологічне спрямоване на досягнення певної мети і вирішення конкретних завдань. По-четверте, це засоби, що застосовуються в дослідженні (технічні й організаційні). По-п'яте, це результати дослідження, заради яких воно проводиться.
Основне завдання соціологічних досліджень — добування фактів про соціальну дійсність, її окремі явища, сторони. Соціальний факт — це певним чином фіксований, описаний фрагмент соціальної дійсності. Як же вибрати саме ті факти, які допоможуть знайти науково достовірну відповідь на запитання, що цікавлять дослідника, заохотять його до проведення дослідження? Для цього необхідно виокремити випадковий для явища, що вивчається, факт від невипадкових, сконцентрувавши свою увагу на регулярних, масових, інакше кажучи, — типових фактах. Саме для цього соціологічна наука розробила цілу систему наукових процедур. Ці процедури — результат глибоких теоретичних і багаторазових дослідницьких проробок — є надбанням наукової корпорації соціологів.
І. Методологічна частина
1.1. Обґрунтування проблеми дослідження
Воля – здатність людини управляти своїми діями. Вона виражається у високому самовладанню в небезпечних ситуаціях, вмінні долати перешкоди, які виникли на шляху до досягнення мети, здатності підпорядковувати свої бажання вимогам обов’язку, вмінні долати почуття невпевненості, сумніву і страху.
Вольові якості можна розвивати і виховувати, однак виховання волі повинно відбуватись одночасно з виховуванням почуттів. Які насамперед залежать від світогляду людини, її моралі і духовності. Для виховання волі необхідно завжди виконувати прийняте рішення, навіть в дрібницях (слово, обіцянка), бути вимогливим до себе і критично відноситись до своїх дій і вчинків, стримувати себе і не допускати імпульсивних дій за будь-яких обставин, звертати увагу на переборювання шляхом самовиховання, таких недоліків як невпевненість, запальність, недисциплінованість, нерішучість, легковажність, недбалість, боягузтво. Виховання волі і самовиховання можуть бути послідовними, безперервними у високій вимогливості до себе і до присутній оцінці своїх дій і вчинків протягом кожного дня.
1.2. Мета дослідження
Виявити рівень вольових якостей у студентів. Визначити рівень дисциплінованості, самовладання, рішучості та настирливості у студентів та виявити недоліки, які заважають розвивати вольові якості у студентів.
1.3. Завдання дослідження
1) Дослідити рівень вольових якостей студентів, які дозволяють їм досягти успіху у навчанні, а в подальшому і в майбутній роботі;
2) З’ясувати важливість вольових якостей студентів для розвивання їх успішності;
3) Визначити кількість студентів, у яких добре розвинуті вольові якості, а яким потрібно ще їх розвивати.
1.4. Об’єкт та предмет дослідження
Об’єкт дослідження – студенти І курсу Івано-Франківського державного медичного університету.
Предмет дослідження – рівень вольових якостей студентів.
1.5. Гіпотеза дослідження
1) «Вольові якості» на думку Оноре де Бальзака – це щохвилинне здобуття перемоги над інстинктами, над бажаннями, які воля приборкує і долає, над перепонами і перешкодами, які воля осилює, над труднощами, які воля героїчно переборює.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Визначення вольових якостей студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок