Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціально-особистісний розвиток людини

Соціально-особистісний розвиток людини

Назва:
Соціально-особистісний розвиток людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,00 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Соціально-особистісний розвиток людини
У 80-90-х роках стався перехід до нової людини, нової індивідуальності, до науково підготовленої людини, до твор-чої праці. В передових країнах пройшла кардинальна зміна економічних, політичних, соціальних, правових інститутів. По планеті крокує другий комп'ютерний етап НТР. Якісно зміни-лася і сама людина як соціальний індивід. В кінці XX ст. 35-40% зайнятого населення перемістилися у сферу послуг. Як тепер всі визнають дійсне багатство країни - людина, розви-нутий інтелект, духовний світ людей, який відображає і тво-рить буття. Не гроші як думали меркантилісти, не товар як вчив А.Сміт і Рікардо. не масово платіжний попит як вважав Ф.Рузвельт, а людина, випереджаючий рівень її інтелектуаль-ного та духовного розвитку є справжнім багатством.
Людина як духовно-інтелектуальне багатство - явище
Праця за любов'ю, покликанням перетворює діяльність у самодіяльність. Вільна праця стає вільним часом. 3'являється альтернативна людина, вона не вдоволена існую-чим, шукає іншого, кращого. Сьогодні 1/3 робочих місць США вимагають вищої освіти.
На першому етапі освіта, навчання здійснює функцію , соціалізації, людина освоює світ, збирає, систематизує інформацію про цей світ. Творча функція не розвивається. На другому етапі нагромаджені знання дають можливість розвивати творчість, діяльність стає здебільшого самодіяльністю. Здійснюється функція індивідуалізації.
Альтернативна людина як високоосвічена спочатку заперечує дещо, потім на основі своїх професійних знань ство-рює віртуальну реальність і нарешті створює щось нове - нову справу, нові речі, явища, процеси.
В процесі інтелектуальної праці здобувають дані, перетворюють їх на інформацію та знання. Сфера поширення такого способу діяльності вдосконалюється.
"Економічна людина" перетворюється на "інтелектуальну" людину, людину знань, яка сама є спеціалістом, втілює в життя вимоги науки і техніки. Матеріально виробнича дія-льність стає ніби грою. Змінюється ціль діяльності. Нею стає інновація. Розумова праця - це завжди переплетення спожи-вання і виробництво знань. Складна розумова праця вдоско-налює мислення, інтелект, посилює потребу у нових знаннях. Відношення до праці стає процесом самореалізації і саморозвитку. Праця стає вільною, а не примусовою. Втіленням світової науки і культури в особі Ф.Хайєк назвав індивідуалізованою власністю. Остання протилежна знеособленій власності, яка управляється не спеціалістами. Праця людини у сфері чужої власності є її зовнішній прояв, відчуження від власних сил і можливостей. Це людина типу АДАМ. Сучасному світо-ві потрібна альтернативна, дезінтегруюча. оригінальна, АДОН (Alternative, disinteraiiny, originatig). Ринковий перехід вироб-ничих ресурсів у більш ефективне управління і використання свободи трансакцій веде до універсального обміну, де безпе-рервно формується і перерозподіляється власність, необхідна для функціонування творчих індивідуальностей. Універсальний обмін формує нову індивідуальність. Значна частина універсального обміну йде в нетоварній формі як прямий обмін думок і емоцій, знань і рішень.
В 30-50-х роках XX ст. в найпередовіших країнах центри прийняття рішення, наприклад, в економіці перенесли вниз, у середні ланки виробництва, спеціалістам. Сформувалось таке явище як індивідуалізація прийняття рішень. А в 50-70-ті роки такі права дістають низові ланки, які самостійно формували виробничі команди робітникам. Виникла техноструктура як її назвав Дж.Гелбрейт, що індивідуалізували низові ланки. Лан-ки техноструктури пов'язуються між собою і утворюється сіт-ка відносин індивідуалізованої власності.
В 80-90-х роках в США налагоджується обмін інформацією, спеціалістами, кадрами всередині даної фірми. Прискорюється реагування на ринкові зміни.
Ефект прискорення - наслідок інновацій. Але назріває суперечність. При масовому формуванні творчої індивідуальності, спеціалізації цілей діяльності і технологій окремих фірм сильніше стає розходження із спеціалізацією знань професіоналів, які вже не можуть реалізувати себе в рамках даної фірми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Соціально-особистісний розвиток людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок