Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Теоретичні і методологічні засади організації управління соціальним захистом населення регіону

Теоретичні і методологічні засади організації управління соціальним захистом населення регіону

Назва:
Теоретичні і методологічні засади організації управління соціальним захистом населення регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Теоретичні і методологічні засади організації управління соціальним захистом населення регіону
Теоретичні і методологічні засади організації управління соціального захисту населення регіону являються актуальними для всіх країн світу, але в умовах перехідної економіки та системної кризи, вони стають ще більш значимими.
Розглянемо соціальний захист як елемент ринкової економіки, що поступово стає на власні ноги. Для більш повного розуміння взаємодії співучасників соціального захисту введемо у науковий аналіз економічне поняття «поле соціального захисту».
Поле соціального захисту - це простір, у якому взаємодіють співучасники соціального захисту, суб'єктами якою виступають держава, різноманітні громадські організації, підприємства, установи, з одного боку і людина, як об'єкт на який направлений соціальний захист з другого, у відповідності з існуючими економічно-правовими відносинами.
На полі соціального захисту діють закони попиту та пропозиції, а також інші закони ринкової системи, а соціальні продукти підлягають дії цих законів. Проаналізувавши їх дію приходимо до висновку, що на полі соціального захисту рушійну роль грає пропозиція, а не попит, як на ринку соціальних продуктів.
У структурі поля соціального захисту можна виділити такі елементи: пенсійне забезпечення, страхування у зв'язку з хворобою, страхування у зв'язку з травмою на роботі, страхування у зв'язку з професійними захворюваннями, забезпечення по інвалідності, страхування безробіття, захист материнства, гарантія мінімального доходу, соціальна допомога. Звичайно, усі ці елементи охоплені соціальною політикою держави та державним фінансуванням у різній мірі. Вважаємо, що треба будувати соціальну політику держави на трьох рівнях з урахуванням економічного стану країни, джерел фінансування та можливості регіонів.
Перший рівень - соціальна допомога, - що гарантує громадянам прожитковий мінімум та можливість психофізичного виживання. Другий рівень - соціальне забезпечення, - який гарантує нормальний рівень існування людини (відшкодування втрати регулярного прибутку, компенсація додаткових витрат у зв'язку з інфляцією, упередження причин, що призводять до втрати регулярного прибутку тощо). Третій рівень - соціальні послуги, - що забезпечує трудову активність, участь у громадському житті (програми професійної перекваліфікації, створення додаткових робочих місць та інше).
Такий підхід, складається думка, передбачає зміну соціальних функцій держави. З одного боку, вона повинна створювати умови для того, щоб населення було спроможне власними силами вирішувати більшість соціальних проблем, з другого, - надавати певну допомогу громадянам та їх родинам, якщо вони не можуть власними силами з різних причин підтримувати необхідний мінімальний життєвий рівень.
Це вимагає нових підходів до соціального захисту і викликає необхідність створення економіки соціального захисту як теоретичної основи державного регулювання цією сферою соціального життя. Слід мати на увазі, що економіка соціального захисту відносно мало розвинута навіть у високорозвинутих країнах. Стосовно України, то у ній, звичайно, лише прививається це поняття. Хоча зараз економічною наукою досить глибоко розроблені суміжні з соціальним захистом теорії (теорія інфляції, теорія політичного ринку), теорія соціального захисту потребує свого аналізу.
На нашу думку, можливо застосувати при цьому методологію та інструментарій цих теорій. При цьому не слід забувати, що на полі соціального захисту дуже велику роль відіграє ідеологія і особистість. Крім того, соціальні продукти вимагають певної свободи дії. Ці особливості враховані при аналізі поля соціального захисту з позицій перехідної економіки.
У результаті дослідження економічної суті соціального захисту та його місця в економічній структурі суспільства ми прийшли до таких висновків.
На ринку соціальних продуктів встановлення рівноваги досягається двома шляхами:
а) за рахунок встановлення фіксованих цін з боку держави та
б) за рахунок різного роду субвенцій (дотацій) як з боку держави, так і з інших джерел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Теоретичні і методологічні засади організації управління соціальним захистом населення регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок