Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Типова технологія соціальної роботи з клієнтами

Типова технологія соціальної роботи з клієнтами

Назва:
Типова технологія соціальної роботи з клієнтами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,30 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Типова технологія соціальної роботи з клієнтами


Постановка проблеми. Принципові зміни підходів до формування і реалізації соціальної політики держави, які сталися в Україні за час, що минув від здобуття незалежності, зумовили виникнення нових проблем, яких до того не існувало в тоталітарному суспільстві. Передусім це стосується відносно нової для країни сфери діяльності – соціальної роботи, яка сьогодні існує в триєдності, виконуючи одночасно функції самостійної галузі суспільних наук, навчальної дисципліни на рівні вищої школи та практичної професії, включеної в систему державного регулювання легалізованих професій і робіт.
Однією з таких проблем є методологічне розмаїття деяких ключових визначень і понять, що застосовуються в науковому вжитку і навчальному процесі. З цим пов’язана і проблема уніфікації технологій, що реалізуються в практиці соціальної роботи з різними категоріями клієнтів. Трапляється, наприклад, що методичні рекомендації щодо соціальної роботи з неблагополучними сім’ями, прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, сім’ями, що виховують дітей з обмеженими можливостями, молоддю, що потрапляє до груп ризику, неповнолітніми, які повертаються з місць позбавлення волі тощо, містять описи різної черговості основних етапів соціальної допомоги (підтримки, супроводу), навіть різного змісту таких етапів.
Очевидно, що це природне явище для нинішнього стану вітчизняної теорії та практики соціальної роботи, яка переживає період становлення й бурхливого розвитку. Адже раніше в Україні практично не існувало відповідної наукової школи, теоретико-методичних розробок, що ґрунтувалися б на міцних традиціях майже півтора столітньої давнини, як це спостерігається в багатьох демократичних країнах Заходу. Тому вчені, педагоги і практичні соціальні робітники країн постсоціалістичного табору багато в чому спираються на зарубіжний досвід, намагаючись адаптувати його до наявних умов. При цьому часто дається взнаки неоднакове тлумачення близьких понять різними науковими школами, застосування однакових визначень для опису різних за змістом явищ і процесів.
Тим часом потреба в уніфікації технологій соціальної роботи з різними категоріями клієнтів в Україні загострюється. Показовим прикладом може слугувати діяльність найбільш сучасно побудованої системи сприяння соціалізації молодого покоління українців – центрів соціальних служб для молоді. Внаслідок посилення уваги держави до соціальної сфери, ця система активно розвивається вже понад десятиліття, що виражається, як у збільшенні числа самих центрів (обласних, міських, районних), так і в складності завдань, кількості соціальних програм, що реалізуються, розширенні охоплення різних категорій клієнтів соціальної роботи. Але одночасно реалізація соціальних програм і проектів у системі центрів соціальних служб для молоді висуває перед організаторами і практичними соціальними працівниками низку питань, вирішувати які найбільш ефективно можна лише на основі типових підходів. Тобто бурхливе зростання обсягів роботи вимагає певної уніфікації методології, застосування типового технологічного алгоритму реалізації різних методик незалежно від категорій клієнтів соціальної роботи.
Сучасні дослідження проблеми. Для нинішнього етапу розвитку теорії соціальної роботи на пострадянському просторі характерні істотні особливості в трактовці й вживанні поняття “технологія”, його багатозначність. Так, це поняття може вживатися у широкому сенсі, коли йдеться про соціальні технології і тоді певні наукові школи розрізняють такі їх види, як соціальне моделювання, соціальний експеримент, технологія соціального управління, соціальний проект, соціальне діагностування, соціальний сценарій, соціальна версія, соціодрама, соціальна інформаційна технологія, технологія владних стосунків, виборчих кампаній, масових комунікацій, переговорів тощо. До того ж ці технології рекомендується розглядати на кількох рівнях: базових та більш локальних. До перших відносяться технології стратегічного проектування соціального об’єкта або їх групи (сюди входять глобальні соціальні дослідження, розробка фундаментальних програм, генеральних моделей, здійснення системних соціальних експериментів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Типова технологія соціальної роботи з клієнтами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок