Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціально-економічні наслідки відпливу умів для країн світу

Соціально-економічні наслідки відпливу умів для країн світу

Назва:
Соціально-економічні наслідки відпливу умів для країн світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Соціально-економічні наслідки відпливу умів для країн світу


ПЛАН
ВСТУП
ГЕОГРАФІЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ
ПРИЧИНИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЕФЕКТИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Міжнародна міграція - явище, як не будь-яке фокусує всі проблеми, які нашому суспільству прийдеться вирішувати найближчим часом. І однією такою проблемою є "Відтік розуму" з країн, що розвиваються.
На сучасному етапі розвитку суспільства і різноманітних відносин між державами, спостерігається важлива тенденція, щодо міграції населення; серед виїжджаючих на постійне місце проживання за кордон збільшується еміграція вчених, інженерів, діячів культури та мистецтва, лікарів. Відтік інтелектуального та духовного багатства населення може призвести до жахливих наслідків, а саме, економічних та політичних негараздів, науково-технічного відставання, депопуляції (зменшенню) населення та його деградації.
"Відтік розуму" бере свій початок ще на початку 30-х років. Саме поняття даного вислову може розглядатися з декілька боків. У даному випадку "Відтік розуму" - безповоротна або дуже тривала по часу еміграція висококваліфікованих спеціалістів.
Актуальність проблеми "Відтоку розуму" полягає в тому, що вона безпосередньо торкається України, а також в тому що вона набуває все більш розповсюдженого та всеохоплюючого характеру.
Мета роботи - визначити наслідки "Відтоку розуму" для країн, що задіяні в цьому процесі.
Для написання роботи використовувалась періодична література, статистичні матеріали України, підручники різних авторів, як вітчизняних так і зарубіжних.


1. Географія інтелектуальної міграції
Проблема інтелектуальної міграції все більше набуває глобального характеру. Визнаним світовим центром акумуляції світових “мізків” виступають США. Причому в такому потоці значну частку відіграють країни ЄС Прибуткова І. Сучасні міграційні процеси: теоретико-методологічні аспекти досліджень// Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 1999. - № 1. -С4-10; Рынок труда й социальная политика в Центральной й Восточной Европе: переходной период й дальнейшее развитие/ Н. Барр (ред.), С.Кодомцева й др. - М.: Флинта. - 2000. - 480с. .
Рис. 1.1 добре відбиває розподіл мігрантів із країн ЄС у США по громадянству. З цих іммігрантів, близько 25% направилися в Каліфорнію, склавши найбільшу групу, близько 10% направлялися в штат Нью-Йорк і близько 8% - у Массачусетс (US INS sources).
Наприклад у 2000 р. 7638 професіоналів із країн ЄС одержали постійні візи в США. У це число входили службовці, архітектори, інженери, топографи і геодезисти, математики і програмісти, натуралісти, лікарі, середній медперсонал, шкільні викладачі.
Рис.1.1. Розподіл мігрантів із країн ЄС в США по громадянству
Близько 50% усіх європейців, що завершують у США роботу над дисертацією Ph.D., згодом залишаються в США на більш тривалий термін, а багато хто з них - назавжди. Це можна також простежити за даними Національного наукового фонду про європейців, що мають докторський ступінь. Дані показують, що в 1995 році близько 17000 європейців залишилися в США послу завершення роботи над дисертацією Ph.D. З них близько 11000 сталі натуралізованими громадянами, і близько 3900 сталі постійними резидентами. Дані включають Ph.D. в всіх областях.
8760 аспірантів, що одержали Ph.D. у науці і техніку за 7 років у період 1988-95 років, були європейцями. За даними The US Department of Labor statistics більш половини з них, через 5 років після одержання ступеня, усе ще знаходяться в США. Число вчених з Європи, що затримуються в США на тривалий термін, значно вище числа їх корейських і японських колег. Розходження між Японією і Європою по цьому параметрі досить значне; тільки 8% японців, що одержали Ph.D., залишається в США.
По цьому параметру лідирують громадяни Великобританії. Якщо більшість німців після одержання ступеня повертається (близько 75%), то в британців цей показник лише близько 30%. Греція знаходиться десь у середині між Німеччиною і Великобританією (повернення близько 60%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціально-економічні наслідки відпливу умів для країн світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок