Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Функція проектування. Конструювання соціологічних технологій

Функція проектування. Конструювання соціологічних технологій

Назва:
Функція проектування. Конструювання соціологічних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,98 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Функція проектування. Конструювання соціологічних технологій


ПЛАН
1. Функція проектування
2. Конструювання соціологічних технологій (на прикладі соціологічних технологій на виборах)
Список використаної літератури
1. Функція проектування
Щоб зрозуміти, що таке соціальне проектування, слід розглянути поняття «проектування» – (від сл. проект, проектувати) – позначає робити проект; – це діяльність, пов’язана зі створенням нового способу вирішення проблеми, подолання труднощів. Соціальне проектування – особливий вид діяльності, спрямований на вирішення проблем, що з’являються у житті людини та пов’язані з відносинами з іншими людьми.
У сучасному розумінні соціальне проектування є систематичним описом соціального експерименту, однією з форм випереджаючого віддзеркалення соціальної дійсності, що містить пропозиції щодо цієї розробки на практиці [4, с. 92]. Будь-яке соціальне дійство, а соціальне проектування є моделлю дії зі своєю структурою практичної реалізації, повинно мати об’єктивні передумови, які роблять цю дію необхідним і соціально значущим. Виділяють такі основні передумови соціального проектування:
1. Суспільна потреба у цілеспрямованій зміні і розвитку тих чи інших соціальних систем або соціальних об’єктів, їх властивостей або взаємин.
2. Соціальна необхідність у подоланні стихійного розвитку соціальних процесів і забезпечення їх спрямованості у задоволенні соціальних потреб.
3. Потреба у реалізації соціальної творчості.
4. Соціальна необхідність у планомірному, передбаченому, прогнозованому та керованому розвитку соціальних систем і процесів.
5. Потреба у створенні динамічних соціальних систем, які характеризуються збалансованістю відносин усередині самої системи і гармонізацією відносин з іншими системами.
6. Орієнтація на оптимальні форми буття соціальної системи, її ефективності, раціональності.
7. Соціальна потреба в зниженні рівня соціальної деструкції, рівня неорганізованості і нестабільності.
Призначення будь-якого соціального проекту – зміна соціального середовища, здійснення інновації.
Інновація – не просто «оновлення» (у перекл. з латинської), це свідома діяльність по конструюванню нового і його впровадження в життя на основі переосмислення попереднього досвіду.
Соціальне проектування в своїй основі припускає певні соціальні зміни, які ретельно замислюються, одержують обґрунтування, плануються. Інакше кажучи, соціальне проектування є різновидом інноваційної діяльності.
При написанні проекту, автору обов'язково необхідно відповісти на основні питання:
1. Які зміни повинні здійснитись по закінченню проекту (в якій сфері)?
2. Що конкретно відбуватиметься (коли і що потрібно зробити, з ким (колеги, партнери, учасники), яка роль у автора буде в кожному з заходів, хто може в цьому допомогти, у чому саме полягатиме ця допомога)?
3. Як те, що відбуватиметься, узгоджується із загальним планом? Яке місце у ньому займає кожен конкретний захід (з чого потрібно почати, чим закінчити, які заходи становлять основу проекту, які заходи мають другорядний характер)?
4. Чи всі поставлені цілі та завдання реалізуються через заходи?
2. Конструювання соціологічних технологій
(на прикладі соціологічних технологій на виборах)
Так само, як неможливо уявити собі процес професійного провадження бізнесу без маркетингових досліджень (на відміну від торгівлі “з лотка»), так неможливо уявити професійне ведення виборчої кампанії без соціологічних досліджень. Будь-яка виборча кампанія має свої параметри, які слід контролювати, аби досягти перемоги. Використання соціологічних досліджень у виборчiй кампанії є не тільки показником професійного підходу до виборів, але й гарантією високої ефективності фінансового внеску в політичну сферу.
Це потрібно також і для формування інформаційної бази, без якої неможлива робота політтехнологів. Рівень та обсяг необхідного для них інтерпретаційного матеріалу залежать саме від рівня електоральних соціологічних досліджень.
Повний цикл електоральних досліджень, що необхідні для професійного супроводу виборчої кампанії, складається з таких складників:
1) проективне соціологічне дослідження;
2) зондажне соціологічне дослідження;
3) моніторингові опитування;
4) фокус-групи;
5) “екзитполи”;
6) моніторингове опитування щодо результатів виборів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Функція проектування. Конструювання соціологічних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок