Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціальна робота з людьми похилого віку

Соціальна робота з людьми похилого віку

Назва:
Соціальна робота з людьми похилого віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,55 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Соціальна робота з людьми похилого віку.
Дана вікова категорія населення характеризується такими особливостями :
вона потребує вирішення специфічних завдань та вибору напрямів роботи з ними.
Основними напрямами соціальної роботи є:
виявлення осіб , які потребують соціального піклування вдома й у спеціальних установах ;
створення умов для прояву активності людей похилого віку в мікросоціумі й задоволення їхніх інтересів;
роз’яснювальна робота серед близьких і різних людей похилого віку.
Для даної вікової категорії вирішуються такі завдання:
природнокультурні( збереження життєвої активностій здорового способу життя) ;
соціально-культурні ( збереження й переорієнтація соціальної активності та пізнавальних інтересів );
соціально-психологічні ( прояв почуття задоволення прожитим життям , почуття виконаного обов’язку).
Соціальний працівник повинен бути ознайомлений з біосоціальною сутнісю старіння й старості; зі старінням населення як демографічним процесом з усіма його соціальними наслідками; зі своєрідністю соціальних , психологічних і медичних проблем літнього і старечого віку ; з особливостями самітності; адаптації до старості; з використанням залишкових фізичних та інтелектуальних здібностей старих людей.
Потрібно розрізняти поняття „старіння” і „ старісті”
Старіння –руйнівний процес , що протікає в результаті наростаючої з віком дії зовнішніх і внутрішніх факторів , що ушкоджують і прозводять до недостатності фізіологічні функції організму.
Старість—заключний період вікового індивідуального розвитку ( онтогенезу ) , що наступає закономірно.
Сратегічним завданням соціальної роботи є подолання синдрому передчасного старіння , що характеризується раннім розвитком вікових змін чи більш яскравим їхнім проявом у той чи інший віковий період.
Стратегія соціальної роботи , яка враховує процеси соціально-демографічного старіння населення , заперечує думку про те , що старі люди нібито є тягарем для суспільства.
Ця думка коректна , принаймі , через дві основні причини .Перша ( економічна) полягає в тому, що кожна людина , яка працює, вже у віці 30-35 років повертає суспільству всі засоби, витрачені на її освіту , а протягом наступних 20-30 років професійного житття вона створює „ надлишки” , частину яких суспільство повертає їй у вигляді пенсії й інших соціальних послуг ( більше за те, пенсіонери, як правило , не можуть спожити всієї створеної ними раніше частки продукції , оскільки шанс прожити 20 років після виходу на пенсію мають далеко не всі).Друга ( морально-гуманістична ) полягає в тому , що ставлення до людей літнього віку , як до людей „які віджили своє” людей, „які не мають цінностей” , є варварським , відверто цинічним і жорстоким.
Таким чином, процес демографічного старіння вимагає перегляду основ організації діючих соціальних служб у напрямках соціального захисту й опіки старих людей.
Якість життя тісно пов’язана із загальним добробутом літньої і старої людини й характеризується сукупністю зовнішніх і внутрішніх факторів.Тут галузь соціальної роботи спрямована на медичне обслуговування літніх людей , на підтримку їхньої життєдіяльності в родині і суспільстві, а також на забезпечення їхніх особистих потреб.
У людей похилого віку часто наступає період самотності .Під самотністю в герентології розуміють тяжке відчуття розриву з оточенням, що збільшується , острах наслітків самотнього способу життя., важке переживання , пов’язане із втратою істотних житєвих цінностей чи близьких людей , постійне відчутя покинутості, марності і непотрібності власного існування.
Самотність у старості --- поняття далеко не однозначне і , власне кажучи, має соціальний зміст:
самотність як соціальний стан , що відбиває психофізичний статус літньої і старої людини, що ускладнює їй можливість зав’язувати нові і підтримувати старі контакти , обумовлений різними причинами як психічного, так і соціально-економічного характеру.
самотність як результат відсутності родичів , дітей , опікунів , подружжя, а також окреме проживання від молодих членів родини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Соціальна робота з людьми похилого віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок