Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Ентосоціалізація у контексті відродження нації

Ентосоціалізація у контексті відродження нації

Назва:
Ентосоціалізація у контексті відродження нації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ентосоціалізація у контексті відродження нації


1. Мотиваційно-смислова структура особистості, її соціальне значення в існуванні держави.
Особистість формується та розвивається під впливом окремих культурних та соціальних умов, кодів, норм та цінностей. Соціум складається з окремих індивідів. Суспільство є цілим, і його не можна звести до окремих індивідів. Особистість є одним з ключових понять при вивченні соціуму. Соціальне визначає особистісне й навпаки. На фоні бурхливих соціальних змін втрачаються ті основні стандарти, спираючись на які особистість могла б отримати відчуття власної ідентичності з окремою соціальною системою. Зазначаючи сучасні політичні події, можна прийти висновку, що через нестабільність громадяни не можуть визначити головні цінності свого існування, тому що вони залежать від пріоритетів влади.  Закони природи давно доказали, що людям найкраще жити у рідній країні.[2, 34] Людина може пізнати і віднайти себе, тільки через ті відчуття, які дісталися їй при народженні. Генами батьків закладається основа, яка є пізнанням та освоєнням людського існування, наприклад, тому не потрібно у дитячому віці вивчати декілька мов, це може негативно вплинути на подальший розвиток індивіда, а саме втрачається розуміння основних національних цінностей. Індивіди самостійно вибирають соціальну роль у житті своєї держави. Держава може бути здоровою тільки тоді, коли її нація турбується та береже її, тому роль кожного у житті країни є дуже великою та значною.
2. Індивідуально-особистий рівень громадянина у визначенні системи цінностей.
Особистість та суспільство вдосконалюються як єдина система безпосереднього буття. Особистість утворює етнос - націю - державу й належить до своїх етнічних коренів. Людська особистість виступає основою етносу і джерелом держави. У сфері етнонаціональних відносин людина набуває свою родову сутність, а в системі суспільних відносин в цілому - і політичну, і громадянську, оскільки немає безнаціональної людини і за культурою, самосвідомістю, мовою і за цілою низкою інших ознак. Крім того, ця етнонаціональна індивідуальність є однією із форм участі особи в реаліях етнонаціональних відносин [4, 168]. Кожен індивід особисто для себе вибирає цінності, які потім сповідує протягом всього життя. Рідко змінюються їхні пріоритети.  Ці реліквії закладаються в людині з самого народження, і тільки кардинальні рішення можуть вплинути та їх зміну чи відкинення. Цінностями є ідеї, якими живе людина і які дають їй наснагу до подального існування. Для розвитку держави й суспільства важливо, щоб громадянин правильно вибирав орієнтири. І працював на благо своєї країни. Система цінностей сучасного українця дуже низька. Типовий житель думає тільки про особисте, і кожну справу робить зважаючи лишень на свої інтереси, не враховуючи суспільної думки та глобального значення дій. Мало реалізовується соціальних проектів, майже не з'являються нові ідеї. Нація користується надбанням попередників або іноземними напрацюваннями.
3. Національна свідомість і національне буття є життєдіяльністю соціуму, який зумовлює сутність і характер їх взаємовпливів.
Організм нації в упорядкованій державі є злагодженим, цілим і завершеним у собі. Національний вимір буття суспільства не є одвічним. Прадавні українці залишили нам свою культуру побут, створили великі можливості й також дали поле для своїх дій, щоб і сучасне суспільство ровивало Україну. Сьогодні впливовим чинником визначення стану світу загалом є активна діяльність  соціальних суб'єктів у вимірі національного [3, 132-154], який стає більш актуальним у вимірі людського контексту національності.  Людини не можу існувати поза етнонаціональним, тому кожний громадянин будуючи націю у собі, впливає цим на державу в цілому. Внутрішнє буття індивіда створює зовнішній вимір в якому живе нація. Людина свідомо керує своїм життям, і саме цим утворює життя соціуму.
Природа соціальних й етнічних процесів є дуже різною. Етнос виступає як прояв соціальної консолідації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ентосоціалізація у контексті відродження нації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок