Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.

Загрузка...

Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.

Назва:
Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.
План
1. Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.
2. Розвиток соціальної географії та регіональної соціальної географії у період після здобуття Україною незалежності.
Сучасний період розвитку соціальної географії почався після Другої світової війни, тобто після 1945 р.
У книзі "Географія і географи" Р. Дж. Джонстон зазначає, що Друга світова війна стала взагалі точкою відліку, з якого "зручно починати історію соціографії", мотивуючи це тим, що цей час збігається з крупним вододілом у розвитку суспільств Західної Європи, США, а також Японії. Вперше великий міжнародний конфлікт був зв'язаний не лише зі стражданнями людей на полях битви, а й з боротьбою наукових доктрин. Зросла активність і престиж науки, особливо внаслідок розвитку галузі, яку зараз називають соціальною інженерією. Ця галузь виникла в період економічних криз. Тоді уряди багатьох країн сприяли розробленню заходів, спрямованих на послаблення бідності, розвиток ліберального мислення.
Зміни в суспільстві, розвиток соціальної інженерії сприяли поглибленому інтересу до суспільних наук, підняттю їх статусу і розширенню активності. Першою вийшла на престижну межу економіка, переважно завдяки працям Кейнса. Значного розвитку набули й інші науки. Настала черга соціології, соціального управління, а опісля — і соціальної географії. Розвитку соціальної географії сприяла низка факторів. Насамперед — це необхідність відбудови зруйнованого господарства, потреба в розробленні нових проектів розвитку, що вело до змін у використанні землі, територіальному перерозподілі економічної діяльності на локальному і регіональному рівнях. Потрібно було не лише реконструювати міста, а й побудувати нові, забезпечити рівномірніше розміщення промисловості та зайнятості між районами, здійснити охорону сільськогосподарських угідь, поліпшити навколишнє середовище. Все це не могло не підвищити потребу в учених-соціологах, інженерах-планувальниках, не могло не стимулювати розвиток соціальної географії. Збільшився прийом студентів на факультети соціально-економічних наук, зросла кількість наукових публікацій.
У 50-х роках нідерландський географ Герріт Ян ван ден Берг спробував сформулювати розгорнуту наукову, плодотворну, з практичного погляду, доктрину сучасної географії. Він звертав увагу на три моменти. Отже, географія повинна бути географією людини — або їй взагалі немає чого існувати. Спрямування інтересів географічної дисципліни повинно бути пов'язане з питаннями економічного характеру, а саме: взаємозв'язку людей з довкіллям, яке складається з трьох компонентів — природи, забудованого й штучно організованого простору і соціального (соціокультурного) компонента. Вивчення конкретних територіальних спільностей людей слід здійснювати в контексті всіх елементів навколишнього середовища, в межах території поширення цих спільностей і навколо них.
Герріт Ян ван ден Берг вважає, що з такою доктриною географія стає цілком продуктивним полем діяльності, яке входить у чотири ділянки планування: планування міст, планування сільської місцевості, регіональне планування (в постсоціалістичних країнах — районне планування) та відродження міста й села, тобто відновлення їх соціального і фізичного середовища. На основі сформульованої доктрини географії Герріт Ян ван ден Берг розробив робочу модель планувальних дій у цих чотирьох ділянках, яке узалежнює всі взаємопов'язані процеси забудови й організації общини (тієї чи іншої спільності людей) і особливостей її розвитку від інтегрованих процесів навчання та планування. В кожному окремому випадку ці процеси перебувають у віданні колективного керівництва, добровільно виділеного для цієї мети з членів общини. Така робоча модель дає змогу розглядати географічні фактори за зовнішніми виявами й оцінити їх творчу і перетворювальну силу. В такий спосіб усі члени общини розділяють відповідальність за управління своїм середовищем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сучасний період розвитку соціальної географії у Західній Європі, США, Японії.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок