Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціологія – наука про суспільство, предмет і об’єкт соціології, функції соціології.

Соціологія – наука про суспільство, предмет і об’єкт соціології, функції соціології.

Назва:
Соціологія – наука про суспільство, предмет і об’єкт соціології, функції соціології.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему:
Соціологія – наука про суспільство, предмет і об’єкт соціології, функції соціології.


Зміст:
1. Соціологія — наука про суспільство
1.1. Поняття соціології в структурі соціальних знань
1.2. Соціологія — система знань
1.3. Структура соціології
2. Предмет і об'єкт соціології. Функції соціології
2.1. Соціологія — наука про соціальні відносини суспільства
2.2. Соціологічні дослідження — інструмент пізнання соціальної реальності
2.3. Методи соціального пізнання
2.4. Закони і категорії соціології
2.5. Функції соціології
2.6. Соціологія в системі соціальних наук
Література


1. Соціологія — наука про суспільство
1.1. Поняття соціології в структурі соціальних знань
Кожна з галузей науки має предмет, розкриваний в сутності, системі теорій, законів, категорій, принципів і т.п. й виконує особливі функції по відношенню до практики, досліджує певну сферу суспільних відносин, ті або інші явища, процеси, загалом все суспільство. Існує певна взаємозалежність між предметом, змістом й функціями науки. Якщо, абстрагуючись від інших наук і від тих, що розуміються в широкому значенні потреб практики, то не можна не встановити функції окремої науки. Саме потреби практики висувають на кожному етапі існування суспільства нові вимоги до гуманітарного знання в цілому та окремим його галузям. Але сучасне суспільство — не механічне з’єднання різних механізмів управління, владних інститутів і структур, соціальних сфер політики, економіки, а щось ціле. Виникає потреба саме у галузі знань, яка вивчає суспільство у всіх його аспектах. Такою наукою й є соціологія — наука про суспільство.
Що ж і як вивчає соціологія? Соціологія (фр. sociologie, латин. Societas — суспільство і грець. — Logos — наука, вчення) — наука про суспільство, окремі соціальні інститути (держава, право, мораль і т. п.), процесах і громадських соціальних спільнотах людей. Вперше поняття «соціологія» введено в науковий оборот ще в середині XIX в. основоположником позитивізму, французьким вченим Огюстом Контом. Спочатку соціологія позначала суспільствознавство, але з часом предмет соціології безперервно мінявся й уточнювався, супроводжуючись поступовим відділенням соціології від філософії. Річ у тому, що до середини XIX в. потреби соціального розвитку і внутрішня логіка еволюції науки про суспільство вимагали нових підходів, формування типу соціальних явищ. І у відповідь на потреби формування громадського суспільства виникає соціологія. Адже йшов процес становлення суспільства, що затверджувало тріумф прав і свобод людини, духовну, економічну незалежність й автономність, громадянина замість звичного нормативного порядку феодально-абсолютистського ладу суспільства з його найжорстокішою тотальною регламентацією суспільно-політичного, економічного і духовного життя людей. Розширення меж свобод і прав людини, суттєве збільшення можливостей вибору будили інтерес людини до знання основ життя соціальної спільності людей, соціальних процесів і явищ з метою раціонального, ефективного використовування придбаних прав й свобод. Але навіть вільна конкуренція в економіці, політиці, духовній сфері звели в пряму залежність результативність діяльності підприємців — від уміння й застосовування знань про конкретні соціальні механізми, настрою та очікування людей тощо. І галуззю знань, що допомагає глибше і конкретніше пізнати суспільство, основу соціальної взаємодії людей з метою раціонального використовування свободи самоорганізації стала соціологія.
Адже соціологія вивчала суспільство, соціальні відносини і соціальні спільності, їх діяльність, а філософія хоча і вивчає особу і соціальні спільності як об’єкти та суб’єкти діяльності, але робить це на високому рівні узагальнення — на рівні розкриття їх єства, а не в розгортанні єства насправді, виявленні життя у всьому її суперечливому існуванні як це робить соціологія. Поступово, у міру накопичення соціальних знань, відбувалося зростання теоретичних соціологічних концепцій, кожна з яких обґрунтовувала певний аспект соціальних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Соціологія – наука про суспільство, предмет і об’єкт соціології, функції соціології.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок