Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Прикладна акмеологія

Прикладна акмеологія

Назва:
Прикладна акмеологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,59 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Прикладна акмеологія


ПЛАН
1. Прикладні наукові напрямки акмеології.
2. Педагогічна акмеологія (сутність, критерії та рівні професіоналізму педагога, види професійної компетенції педагога, акмеограма педагога).
3. Соціальна акмеологія.
4. Військова акмеологія.
5. Медична акмеологія.


1. Прикладні наукові напрямки акмеології.
Як і в будь-якій іншій новій науці, в розвитку акмеології можна спостерігати дві тенденції перша: до інтеграції акмеологічних знань, а друга до її диференціації. Інтегративні тенденції в акмеології обумовлені необхідністю подальшої роботи по створенню її теорії і методології. Диференціація є природнім наслідком формування її нових напрямків на стику з іншими науками. Зокрема, сьогодні формуються напрямки, які претендують на самостійний статус, до них належить: педагогічна акмеологія, військова акмеологія, соціальна акмеологія, юридична акмеологія, акмеологія діяльності в особливих екстремальних умовах. Отже, можна констатувати, що окрім загальної акмеології досить інтенсивно розвиваються її прикладні напрямки.
Розглянемо понятійний апарат прикладної акмеології. Об’єктом прикладних напрямків акмеологічних досліджень є особистість, яка прогресивно розвивається, самореалізується в конкретному виді діяльності, і яка досягає в цій діяльності вершини професіоналізму. Предметом є закономірності, механізми, умови і фактори, які сприяють високим професійним досягненням в конкретній галузі діяльності а також розвитку професіоналізму особистості і діяльності. Завдання прикладних напрямків акмеології в цілому співпадають із завданням загальної акмеології але при обов’язковому врахуванні професійної специфіки.
Першими прикладними напрямками акмеології стали ті, які орієнтовані на професійні сфери, що безпосередньо пов’язані з буттям і життєдіяльністю людини, але за якими та наука, в якій проблема професіоналізму є однією із актуальних. Так з’явилася педагогічна, військова, управлінська акмеології. В процесі становлення практичних напрямків акмеології зустрічається чимало труднощів. Зокрема до труднощів загального порядку відносять недостатню кількість прикладних акмеологічних досліджень в конкретних областях професійної діяльності, відсутність загальновизнаних еталонів високого професіоналізму. Наприклад, такі еталони не є розробленими в політичній, управлінській і юридичній акмеології.
2. Педагогічна акмеологія.
Педагогічна акмеологія на сьогоднішній день є найбільш розвинутим напрямком прикладної акмеології. Анатолій Олексійович Деркач та Володимир Георгієвич Зазикін вважають, що розвиток саме педагогічної акмеології послужив значним імпульсом для становлення загальної акмеології і її прикладних наук.
Педагогічна акмеологія – наука про шляхи досягнення професіоналізму в праці педагога. Головним результатом роботи педагога є наявність позитивних якісних змін в: оволодінні уміннями, знаннями та навичками, що відповідають освітнім стандартам, які прийняті в суспільстві; формування якостей особистості, які необхідні для активної життєдіяльності особистості в суспільстві. Отже, сутність педагогічної акмеології полягає у:–
визначенні шляхів досягнення педагогом професіоналізму;–
гуманістичній орієнтації на розвиток особистості учнів засобами окремих навчальних предметів;–
виборі педагогом способів своєї діяльності з урахуванням мотивів, ціннісних орієнтацій, цілей;–
підготовка учнів до наступних педагогічних впливів.
Педагогічна діяльність полі функціональна і включає багато різних видів і напрямків діяльності: навчаюча, розвиваюча, виховна, діагностична, корекційна, консультативна, управлінська, організаційна, рефлексивна, самоосвітня. Суб’єктами педагогічної діяльності є: педагоги (вчителі, вихователі, викладачі), учні і їх батьки, дорослі студенти, управлінці, методисти, організатори в сфері освіти. Беручи до уваги, те що педагогічна акмеологія досліджує шляхи професіоналізму педагога, доцільно з’ясувати саме явище професіоналізм педагога.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прикладна акмеологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок