Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Предмет, завдання і значення курсу “Соціологія праці та управління”

Загрузка...

Предмет, завдання і значення курсу “Соціологія праці та управління”

Назва:
Предмет, завдання і значення курсу “Соціологія праці та управління”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,80 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Предмет, завдання і значення курсу “Соціологія праці та управління”


План
Поняття про соціологію.
Вступ в соціологію праці та управління. Предметна область соціології праці та управління. Соціологія праці. Соціологія управління.
Характеристики праці.
Поняття, закони та структура соціологічного знання.
Механізм та рівні теоретизування.
Основні категорії соціології праці та соціології управління.
Література


1. Термін соціологія (від лат. societas – суспільство і грец. льгпт (logos) – слово, вчення) запроваджений французьким мислителем Огюстом Контом (1798-1857) в 30-х рр. ХІХ ст. В загальному смислі соціологія є наукою про суспільство. Втім подібне витлумачення не розкриває специфіки предмету, оскільки ціла низка наук (історія, право, етика та багато ін.) є науками про суспільство, маючи свій власний предмет дослідження.
Концентруючи увагу на вивченні соціальних фактів і явищ соціальних відносин та процесів, які відбуваються в суспільстві, соціологія, таким чином, визначила своє місце серед інших суспільних наук – філософії, політології, історії тощо.
Соціологія має своє коло проблем, свою сукупність специфічних понять та уявлень, використовує характерний для неї спосіб порушення питань та знаходження відповідей на них. Усе це дає підстави для визначення сутності соціології як науки про суспільство. Різноманітні визначення соціології зводяться до того, що соціологія в цілому – це наука, що вивчає відносини між групами людей, які займають різне становище в суспільстві, беруть неоднакову участь в економічному, соціальному, політичному і духовному житті, різняться не лише рівнем, а й джерелом своїх доходів, структурою споживання, способом, якістю та стилем життя, а також структурою ціннісних орієнтирів, мотивами і типом поведінки. Групи людей, які утворюють суспільство і які вивчає соціологія, називаються ще соціальними спільнотами. Це численні соціальні утворення, які нерідко налічують тисячі або й мільйони осіб. Їх можна ще називати великими соціальними групами.
Соціологія – це наука про закономірності функціонування, розвиток і взаємодії соціальних спільнот, систем і організацій.
2. Соціологія праці та соціологія управління споріднені з іншими науками про працю на основі об’єкту дослідження – трудової діяльності. Проте аспект вивчення праці (предмет науки) у соціології вирізняється і полягає у вивченні особливих соціально-трудових відносин, а саме тих, які виникають в результаті взаємодії людей у процесі праці.
Соціологія праці є комплексною дисципліною, оскільки в центрі її уваги знаходиться характер та зміст праці, ставлення людини до праці, ціннісні орієнтації, ролева поведінка людини в праці, мотивація та задоволеність працею, умови праці, організація та управління працею тощо.
Розпливчастість у визначенні предмету соціології праці тісно кореспондує з розпливчастістю границь між соціологічними дисциплінами, які вивчають трудову діяльність. Проблеми трудової діяльності, її організації та управління часто розводяться між “соціологією праці”, “індустріальною соціологією” та “соціологією професій”. З огляду на останнє виникає низка слушних питань: Чим ці зазначені дисципліни відрізняються між собою? Чи не дублюють вони одна одну? На ці питання до сьогодні не існує точної відповіді. Як на нас, то ми будемо оперувати назвою “соціологія праці та управління” як тією, що найбільш точно своєю назвою уособлює й віддзеркалює комплекс усіх проблем пов’язаних з працею.
Саме комплексність вивчення праці виступає відмінною ознакою соціологічного підходу, що виокремлює “соціологію праці” з системи інших наук про працю. Зауважимо тут принагідно, що процеси, які відбуваються у сфері праці є об’єктом вивчення загалом ряду фундаментальних наук як то природничих – фізіологія праці, психологія, ергономіка (1); суспільних – філософія, соціологія (2); економічних – політекономія, економіка праці (3).
Виходячи із характеристики праці як соціального процесу, виділяється три аспекти суті соціології праці:
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Предмет, завдання і значення курсу “Соціологія праці та управління”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок