Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Економічна діяльність

Економічна діяльність

Назва:
Економічна діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,91 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічна діяльність
План
1. Навіщо потрібна економічна діяльність
2. Ресурси - виробництво - розподіл - споживання 
3. Виміри економічної діяльності
4. Економіка виробника
5. Економіка споживача 

Яка роль економічної діяльності у вирішенні проблем життєзабезпечення людей, структура цієї діяльності? Як виміряти економічну діяльність? Яким чином виробники і споживачі беруть участь у вирішенні економічних проблем?
НАВІЩО ПОТРІБНА ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
У широкому розумінні економіка - це сукупність методів створення умов для виживання і прогресу людства. Звідси можна сказати, що економічна діяльність - це всі види господарської діяльності людей, спрямовані для задоволення їхніх потреб і забезпечення матеріальних умов життя. При цьому вибирати способи задоволення потреб необхідно, зважаючи на обмеженість ресурсів. Суспільна наука економіка описує, як люди роблять цей вибір.
Економічна діяльність необхідна для того, щоб перетворювати ресурси в потрібні для людини економічні блага - товари і послуги, що задовольняють ту чи іншу потребу людини і наявні в розпорядженні суспільства в обмеженій кількості. Схематично процес перетворення об'єктів природи в предмети споживання можна представити так:
РЕСУРСИ - ВИРОБНИЦТВО - РОЗПОДІЛ - СПОЖИВАННЯ
Власне економічна діяльність включає виробництво і розподіл. Ці дві складові нерозривно зв'язані, тому що вироблені блага можуть дати корисний результат у тому випадку, коди вони дійшли до споживача.
Різноманітні відносини, що складаються в процесі виробництва і розподілу матеріальних благ" охоплюються поняттям "економічна сфера суспільства" (згадайте, які ще виділяють сфери суспільства, як вони пов'язані з економікою).
Успіх вирішення головної проблеми економіки - визначення найбільш ефективних способів використання обмежених ресурсів - багато в чому залежить від правил, принципів організації діяльності. Так, уже не одне сторіччя світом економіки керує один з основних принципів - принцип раціональності, що дозволяє вибрати рішення, засновані на прагненні одержати найбільші економічні результати з мінімально можливими витратами всіх необхідних для цього ресурсів.
(Порівняєте знайомі вам з історії форми ведення господарства: натуральне і товарне. Яке з них більш повно враховує принцип раціональності? Яке більш ефективне?)
Результати економічної діяльності залежать не тільки від загальних принципів її організації, але і від так званих економічних механізмів, тобто способів і форм з'єднання людьми своїх зусиль при вирішенні завдань життєзабезпечення. Такими найважливішими механізмами економіки є, наприклад, поділ праці і спеціалізація, торгівля (подумайте, як ці вже знайомі вам способи співробітництва людей впливають на зміст і результати економічної діяльності).
Суспільство одержує товари і послуги або роблячи їх самостійно, або за допомогою обміну вироблених продуктів на необхідні товари. Тому щоб підвищити рівень життя населення, необхідно знайти шляхи збільшення обсягу виробництва. Таких шляхів два: розширити обсяги використання економічних ресурсів чи збільшити ефективність їхнього використання. Показником або мірою того, наскільки ефективно використовуються доступні ресурси, є продуктивність (не плутайте з продуктивністю праці). Коли більше товарів кращої якості виробляється при тих же ресурсах, продуктивність зростає.
Продуктивність - це обсяг товарів і послуг, створюваних на одиницю витрат. Витратами можуть бути будь-які ресурси, задіяні в процесі виробництва: земля, паливо, витрати на устаткування тощо. На продуктивність прямо впливає якість трудових ресурсів (професійна підготовка, кваліфікацій працівників), використовувані технології й ефективність управлінських рішень.
ВИМІРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Для виміру економічної діяльності використовуються різні економічні величини і показники, що характеризують стан, властивості, якість економіки, її об'єктів, економічних процесів. Ці величини дозволяють дізнатися, як ідуть процеси виробництва, розподілу, споживання, які їх результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок