Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Суть і способи функціонування політичної влади

Суть і способи функціонування політичної влади

Назва:
Суть і способи функціонування політичної влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,67 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему:
Суть і способи функціонування політичної влади


В цілому суспільство володіє значно більшою владою, ніж безліч окремих індивидів. Однак ця «додаткова» влада ніколи не буває однаково доступна для всіх індивидів у суспільстві. В міру того, як дії складаються в певний порядок, можливість керувати ними на свій розсуд концентрується в руках невеликої групи людей.
Хоча в теорії збільшення влади суспільства необов'язково супроводжується концентрацією права свободи дій у використанні цієї влади, на практиці зазвичай одне супроводжує інше. Як правило, одні індивіди створюють певну систему усталених правил, а інші — керують нею. Здатність до соціальної дії стає значно доступнішою для одних, ніж для інших.
Соціальна влада — це здатність до дії в даному суспільстві, і тому вона переважно може бути визначена як дія, можлива в даному суспільстві. Соціальною владою володіють ті, хто користується правом на свій розсуд керувати соціальною діяльністю, тобто ті, хто володіє свободою дій у використанні усталеного порядку.
Соціальна влада визначається як розподіл знання, а знання — це загальноприйнята переконання, визнана віра, стало пов'язана із соціальною діяльністю.
Соціальна влада — це не продукт індивідуальних переконань, а характерна ознака групи індивідів, що взаємодіють, їхня загальна здатність до дії, і вона існує як розподіл знань, які індивіди несуть у собі й підтримують їх. Ця концепція дозволяє прояснити, чому суспільство з високорозвинутою технологією є в цілому могутнішим, ніж схоже за розмірами суспільство, що не має такої технології.
Влада міститься в суспільстві в цілому, однак право на її використання на свій розсуд зазвичай розподіляється більш селективно. Структура влади чи розподіл влади фактично є розподілом саме цього права. Коли кажуть, що одна особа володіє більшою владою, ніж інша, це означає, що вона має більшу свободу дій, тобто кажуть про владу, хоча точніше було б сказати про право на вільне її застосовування.
Влада індивіда, що володіє нею, фактично залежить від здатності до дії інших. Цей індивід подібний до, водія, який має в своєму розпорядженні автомобіль. Його влада міститься в самому автомобілі, залежить від характеру двигуна і т. ін. Водій розпоряджається нею і, можна сказати, володіє нею. Цілком аналогічно цьому індивід володіє владою лише в певному розумінні, оскільки вона міститься в соціальному контексті й перебуває поза її власником.
Ми надто схильні вважати, що влада властива тим індивідам, котрі володіють нею. Навіть коли виразно розуміємо, що це помилково, ми знову піддаємося такому способу думання і в наслідку робимо помилкові висновки. Можливо, в цьому нам слід винити нашу історію.
В Європі ще з феодальних часів зробили фетиш із ієрархії і вважали, що здатність використання влади сконцентрована у «вищих ешелонах» суспільства. Героїчні постаті випромінювали владу, світло цього випромінення осявало всіх. Навіть сама наша мова й лінгвістичні ідіоми побудовані на цій концепції.
Впливові постаті — це «владарі», вони «володіють» владою, влада «поділяється» чи «розподіляється» серед них. Це вже стало звичкою. Та залишається фактом також і те, що владою, здатністю до дії фактично володіють і ті, хто нібито безвладний, і тільки право її вільного використання надійно сконцентроване на найвищих рівнях суспільства.
Усунення шаха в 1979 р. знаменувало собою початок революційних змін в Ірані. Багато хто із західних політичних діячів були вражені цією подією. Значна кількість вчених-суспільствознавців і політологів виявила, що їхні ідеї потребують перегляду. Шах, зрештою, мав фантастичні нафтові доходи, арсенали сучасної зброї, величезні ресурси придушення, включно із знаменитою секретною поліцією, розгалужений державний апарат тощо. Священнослужителі, котрі підняли народ на революцію, не мали майже нічого. Шах певною мірою мав право свободи дій. Революція передала це право в інші руки і здобула перемогу. Саме так робили всі переможні революції, щоб відбувся перерозподіл знань про владу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Суть і способи функціонування політичної влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок