Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Особливості розвитку соціологічної думки в Україні

Особливості розвитку соціологічної думки в Україні

Назва:
Особливості розвитку соціологічної думки в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,47 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості розвитку соціологічної думки в Україні


План
Вступ.......................................................................................................3
Зародження і розвиток соціологічної думки в Україні........................4
Фактори соціологічної думки........................................................4
Розвиток соціологічної думки в час княжої доби.....................5
2. Зародження і розвиток соціологічної думки в Україні........................9
2.1 Фактори соціологічної думки........................................................9
3. Розвиток вітчизняної соціології у XX ст...............................................................13
Висновок................................................................................................16
Список використаної літератури......................................................17


Вступ
Насамперед можна сказати, що історія соціологічної думки в Україні як цілісний процес донедавна практично не досліджувалася. Нині у зв'язку з процесами державотворення та національно-культурного відродження потреба у науковому знанні еволюції вітчизняної соціальної думки, починаючи від її витоків до інституціалізації як академічної науки, набуває особливого значения. Вона відтворює низку проблем, пов'язаних зі складними процесами становления і розвитку українства від початків його історії до сьогодення.


Зародження і розвиток соціологічної думки в Україні.
1.1 Фактори соціологічної думки.
Протосоціологічний період її розвитку охоплює хронологічний проміжок від часів Київської Русі до середини XIX ст. Його Історія налічує кілька етапів, що характеризуються певними особливостями розвит-ку соціологічного знания під впливом економічних, соціальних, політичних, ідеологічних факторів:
протосоціологія епохи становления, розвитку та розпаду Київської Русі (праісторія, Київська дер-жава, княжа доба, литовсько-польський період – V – кінець XV ст.);
¦ протосоціологічне знания козацької доби (від по-чатків козацтва до зруйнування Січі – кінець XV – третя чверть XVIII ст.);
¦ протосоціологія доби відродження України (кінець XVIII – середина XIX ст.).
1.2 Розвиток соціологічної думки в час княжої доби.
Витоки соціального пізнання в Україні сягають сивої давнини, зокрема княжої доби (IX – XIII ст.), і пов'язані з буттям українського народу, формуванням української державності – Київської Русі, яка постала в результаті об'єднання східнослов'янських племен навколо політичного і культурно-економічного центру – Киева і Середнього Подніпров'я. Елементи соціологічної думки містять праці найдавніших українських мислителів.
Київський князь Володимир Мономах (правив у (1113–1125 рр.) у “Повчанні дітям” дає настанови на праведне життя, справедливий соціальний устрій, закликає долати міжусобиці заради єдності землі Руської, громадянського миру.
Різноманітним історико-соціологічним матеріалом вчені літописи Київської Русі XI–III ст., найпомітніший серед яких “Повість минулих літ”, авторство якого належить ченцеві Києво-Печерського монастиря Несторові. Подієвий спектр увиразнює головну його ідею, яка полягає в обстоюванні єдності Руської землі та політичної незалежності.
Вихід на історичну арену Галицько-Волинської держави засвідчив “Галицько-Волинський літопис” – важливе джерело інформації про соціальне життя на західноукраїнських теренах.
Соціально-економічне, політичне і духовне життя різко змінилося у XIII ст. у зв'язку з пануванням на українських землях монголо-татарського іга. У XIV ст. центрально-українські землі були захоплені Великим князівством Литовським. Більшість галицько-волинських земель опинилася під польською владою. 3 півдня дошкуляли татарські напади.
Історична доля українського народу витворила своєрідний соціальний феномен – козацтво – проміжну верству між шляхтою і селянством, на яку не поширювалися ні кріпацтво, ні панщина. Особливість його в тому, що Україна, не будучи державою, фактично існувала як унікальна державно-правова система, суб'єктом якої було козацтво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості розвитку соціологічної думки в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок