Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Правова держава і громадянське суспільство

Правова держава і громадянське суспільство

Назва:
Правова держава і громадянське суспільство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Правова держава і громадянське суспільство
План
1. Ознаки правової держави
2. Міжнародні документи про права людини. захист прав
3. Громадянське суспільство 
4. Місцеве самоврядування

Чолу люди хочуть жити в правовій державі? Якими правами володіє кожна людина і як вона може їх захистити? Яким чином громадянин може вплинути на розвиток громадянського суспільства і як у ньому організована публічна влада?
Державна влада, як ми з'ясували, має у своєму розпорядженні великі можливості здійснювати примус стосовно будь-якого громадянина, вона може встати над суспільством, підкорити його собі (наведіть приклади з історії нашої країни й інших країн). Людство пройшло довгий шлях розвитку, перш ніж поставити державу на службу суспільству.
ОЗНАКИ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
Вдумайтеся в словосполучення "правова держава": на першому місці в ньому - право, на Другому - держава. У соціально-політичному житті це означає верховенство права в суспільстві, у всіх його сферах. Така основна ознака (принцип) будь-якої правової держави. Непорушність його закріплюється в Конституції країни і поширюється на інші закони та нормативні акти. На сторожі неухильного дотримання конституційних розпоряджень стоїть Конституційний Суд і вся система судів правової держави.
Верховенство права (закону) у суспільстві як головна ознака правової держави визначає інші його ознаки і припускає підпорядкування закону самої держави. її органів, посадових осіб, інших організацій, громадян. Наприклад, у ФРН у звичайному порядку була порушена кримінальна справа проти міністра економіки за несплату податків, у США - проти другої особи в державі - віце-президента.
Правова держава відрізняється від неправової і якістю законів: вони повинні бути гуманними, справедливими, закріплювати невід'ємні права кожної людини - право на життя, на гідне існування тощо. Наївно думати, що ці права дає громадянину держава. Він володіє ними від природи, у них виражена його свобода, тобто можливість дій у різних сферах: економічній, політичній, соціальній, культурній, особистій (приватній). Якщо ж природні права людини обмежені, то вона почуває себе принижено, непевно, втрачає здатність до творчості, обмежуючи, таким чином, власний розвиток і розвиток суспільства. У цьому неодноразово переконувалися і самі творці правової держави. Так, у США була поширена практика підслуховування урядовими агентами телефонних розмов, унаслідок чого порушувалися права громадянина на приватне (особисте) життя, його інтимність, особисті відносини, таємницю кореспонденції тощо. Багато американців, знаючи про підслуховування, стали замкнутими, дратівливими, постійно відчували страх. "А жити з очима, повними страху, - справедливо помітив колишній міністр юстиції в адміністрації президента Джонсона,- значить жити в нещасливій країні". Разом з тим, свобода, виражена в правах, не може бути абсолютною, а припускає обмеження, тобто має певну міру. При цьому міра повинна бути рівною для усіх. Наприклад, людина, що має право на життя, повинна чинити так, щоб не наражати на небезпеку життя іншої людини.
Правова держава визнає і конституційно закріплює свободу людей, їхня рівність у правах як природжені якості кожної людини. Тим самим держава визнає автономію особистості, виключає можливість перетворення громадянина у свого вірнопідданого і розглядає його як рівноправного партнера. Вона захищає, охороняє від сваволі права людини, які стають ядром усієї правової системи. Тому непорушність прав людини. їхня охорона і гарантованість складають ще одну ознаку правової держави.
Розробляючи закони, приймаючи на їхній основі інші політичні рішення і перетворюючи їх у життя, державу бере на себе конкретні зобов'язання перед особистістю. У свою чергу, особистість зобов'язана підкорятися загальним установленням держави, виконувати свої конституційні обов'язки. Отже, для правової держави характерна ознака взаємної відповідальності держави й особистості.
Правова держава припускає також наявність певної системи взаємин між різними галузями державної влади - законодавчої, виконавчої, судової.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Правова держава і громадянське суспільство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок