Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Висока місія соціогуманітарних наук

Висока місія соціогуманітарних наук

Назва:
Висока місія соціогуманітарних наук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,16 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Висока місія соціогуманітарних наук
Спеціаліст з вищою освітою будь-якого профілю житиме і працюватиме не в технічному світі, серед технологічних ліній, машин, приладів і таке інше, а у світі соціальному, у нескінченій мережі людських стосунків, вчинків, які наповнені моральним змістом, підкорені певним ідеалам, нормам, цінностям.
Він тим чи іншим чином братиме участь у функціонуванні та відтворенні економічних, політичних та інших соціальних інститутів.
Він буде безпорадним у сучасному суспільстві, якщо ми не озброїмо його системою знань про соціальній всесвіт, про духовні глибини і можливості людини, про її культурні надбання, про тенденції глобальних соціальних, культурних та політичних змін. Він буде недостатньо підготовленим до суспільного життя, якщо не знатиме, як функціонує держава і вся система політичних інститутів, які він має права, свободи і обов’язки як громадянин країни.
Він має бути підготовленим до врахування і використання в майбутній професійній діяльності людського фактору.
Постіндустріальне виробництво все більше будується на високих технологіях, кардинально змінює роль і місце людини у виробничих процесах: з простих “придатків” до техніки працівники все більше перетворюються на самостійних суб’єктів власної трудової поведінки.
Спеціаліст XXI століття аж ніяк не може бути технократом, бо до складу його професійних функцій входитиме управління людськими відносинами, врахування індивідуальних особливостей працівників, їх внутрішнього світу, організація комунікаційних процесів.
Спеціаліст, який працюватиме в секторах інформаційної економіки, повинен, як це не дивно звучить, бути до певної міри і філософом, і соціологом, і культурологом, мати підготовку з соціальної та інженерної психології, конфліктології, управління персоналом і таке інше.
Тобто треба підкреслити, що викладання соціально-гуманітарних дисциплін перестає бути спрямованим тільки на розвиток загальної культури спеціаліста, але й набуває якості важливого, необхідного компоненту його суто професійної підготовки.
У вищій школі сучасного суспільства набуває особливої ролі соціальне знання, посилюється взаємопроникнення наук, усе більш поширеними стають міждисциплінарні дослідження. Вираженням цього процесу є виникнення міжфакультетських кафедр, створення комплексних дослідницьких програм, у тому числі таких, що об’єднують зусилля гуманітарних і природничих наук: психологів і біологів, медиків і соціологів, медиків і фізиків, антропологів і філологів, культурологів й істориків, психологів й економістів.
Проникнення соціогуманітарного знання в навчальний процес дозволяє створювати науково обгрунтовані моделі випускника вищої школи, здійснювати науковий аналіз потреби в кадрах, створити систему зворотнього зв’язку “вуз-виробництво”, удосконалювати методи, засоби навчання, управління і самоврядування вузом.
Соціально-гуманітарні науки дають знання складних суперечливих процесів розвитку суспільства і тим самим сприяють зростанню соціальної зрілості людей, формуванню їхнього соціального мислення.
Надзвичайно важливим є вплив, який чинить вища школа на світоглядні орієнтації молоді, на її мораль, систему духовних цінностей, на ставлення до суспільства і держави.
Вища школа формує не тільки творче сприйняття світу, але й орієнтує студентів на вищі моральні цінності: уважне, доброзичливе ставлення до людини, спроможність до співпереживання, доброту і шляхетність, і водночас самовідданість у досягненні високих цілей, непримиренне ставлення до кривди, до порушення моральних норм.
Мова ні в якому разі не йде і не може йти про “промивання мозку”, про маніпулювання свідомістю молодих людей. Це не сумісне з цінностями та ідеалами демократич-ного, відкритого суспільства, до якого ми прагнемо.
Мова зовсім про інше. Країна переживає нелегкий період не лише з економічної, політичної, але й з духовної точки зору. Відбувається складний процес перегляду, переоцінки цінностей. Відійшли в минуле (чи відходять) ідеологічні постулати авторитарного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Висока місія соціогуманітарних наук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок