Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Світогляд, переконання, віра

Світогляд, переконання, віра

Назва:
Світогляд, переконання, віра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Світогляд, переконання, віра
План
1. Що таке світогляд
2. Світогляд як форма духовно-практичного освоєння світу та самовираження людини в ньому
3. Яким буває світогляд
4. Переконання і віра 
5. Філософія як теоретична форма світогляду
6. Світогляд і діяльність людини
7. Менталітет людини

У чому полягають сила і слабість повсякденного, релігійного і наукового світоглядів? На чому засновані переконання? Чим менталітет відрізняється від світогляду?
КОРИСНО ПОВТОРИТИ ПИТАННЯ:
Наукове пізнання, ненаукове пізнання, цінності й ідеали.
У світі немає двох людей з однаковими рисунками на шкірі пальців, немає двох людей з однаковою долею. Кожна людина індивідуальна і неповторна. Немає і двох людей з однаковим духовним світом. Але чи означає це, що кожна людина тільки "сама по собі", що її ніщо не поєднує з іншими? Зрозуміло, ні. Людей поєднує дуже багато чого: батьківщина, місце проживання, становище в суспільстві, мова, вік. Але те, що поєднує, воно і роз'єднує: у людей може бути різне місце проживання, різне місце н житті суспільства, інша мова, вік. У духовному світі теж є об'єднуюче і роз'єднуюче людей: духовні інтереси, життєві позиції, ціннісні орієнтації, рівень знані". Аналіз пам'ятників духовної культури всіх етанів розвитку людства, так само як і аналіз духовного світу наших сучасників, показує, що одним з його найважливіших елементів є світогляд.
ЩО ТАКЕ СВІТОГЛЯД
У найпростішому найбільш розповсюдженому розумінні світогляд - це сукупність поглядів людини на світ, що її оточує. Є й інші близькі світогляду слова: світорозуміння, світоспоглядання. Усі вони припускають, з одного боку, світ, який оточує людину, а з іншого боку - те, що пов'язано з діяльністю людини: її відчуття, споглядання, розуміння, погляд на світ.
Світогляд відрізняється від інших елементів духовного світу людини тим, що він, по-перше, є поглядом людини не на якусь окрему сторону світу, а саме на світ у цілому. По-друге, світогляд є ставленням людини до оточуючого її світу: чи боїться, чи вона живе в ладі, у гармонії з ним? Чи вдоволена людина навколишнім світом, чи прагне змінити Його?
Таким чином, світогляд - це цілісне уявлення про природу, суспільство, людину, що знаходить вираження в системі цінностей і ідеалів особистості, соціальної групи, суспільства.
СВІТОГЛЯД ЯК ФОРМА ДУХОВНО-ПРАКТИЧНОГО ОСВОЄННЯ СВІТУ ТА САМОВИРАЖЕННЯ ЛЮДИНИ В НЬОМУ
У світогляді за допомогою відчуттів, образів, понять, ідей, теорій відбувається освоєння різних типів протиставлення "людина - світ". З цього погляду в структурі світогляду, як правило, виділяють чотири аспекти, що фіксують і розкривають основні способи та грані людського буття, тобто типи протиставлень "людина - світ".
1. Онтологічний (онтологія - вчення про буття). У цьому аспекті світогляду розглядається узагальнена картина походження світу й людини, розкриваються їхні структурні особливості, характер взаємозв'язків, основні закономірності. Найсуттєвішою тут є проблема співвідношення буття світу і людського буття, тобто те, яким чином і якою мірою зовнішні фактори (Бог, природа, соціальне середовище) визначають сутність людини, мету, цінності та способи її існування.
В онтологічному аспекті розглядаються відмінності між історичними типами світогляду - міфологічним, релігійним, науковим.
2. Гносеологічний (гносеологія - вчення про пізнання). У цьому аспекті розкривається пізнавальне ставлення людини до світу і самої себе. Визначаються можливості пізнання, його межі, найоптимальніші форми і методи пізнавальної діяльності. З'ясовуються критерії істинності ..добутого знання. Спектр поглядів на проблему пізнання й самопізнання досить широкий, оскільки саме пізнання - стихійний процес, в якому сумнів цілком природний. Однією з форм пізнання є агностицизм - заперечення пізнаваності світу. Так, у філософському вченні І. Канта визнається можливість пізнання, але водночас стверджується, що пізнати можна лише явища, сутність речей і процесів - буття світу і людина в цілому непізнавані.
Інші філософські концепції, наприклад, гегелівське вчення чи філософія марксизму, визнають можливість одержання повного й істинного знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Світогляд, переконання, віра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок