Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Людина в суспільстві

Людина в суспільстві

Назва:
Людина в суспільстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вступ.
Всі ми живемо в суспільстві. Всі ми і складаємо історію. Ми можемо її творити. Одні уміють жити в гармонії зі світом, інші – бунтарі, яких світ ламає в певний час... Найвища мудрість – знайти золоту середину між власними інтересами та інтересами держави, суспільства... Якщо це буде зроблено, всі ми відчуємо значне полегшення. Але починати треба з себе...
Людина в суспільстві
Кожна людина не тільки належить до якоїсь малої групи, але й є представником великих об'єднань або спільнот людей (націй, суспільних верств і класів, на родів, рас, людства загалом). Ця належність також впли-ває на різноманітні властивості й характеристики люди-ни: темперамент, спосіб життя, ціннісні орієнтації, сві-тогляд тощо. Але разом з тим було б помилкою вважати, що національна, класова або расова належність є для лю-дини визначальною. На жаль, такі помилкові погляди мали місце не тільки в минулому, коли, наприклад, «римляни» вважали себе більш цивілізованими й розви-неними істотами, ніж «варвари» (цим іменем вони нази-вали всіх, хто не володів латинською мовою), так само ра-бовласники й колонізатори — ніж раби та тубільці («або-ригени»), арійці — ніж слов'яни або євреї, представники білої раси — ніж представники якихось інших рас, а представники пролетаріату — ніж представники селянст-ва або інтелігенції.
На жаль, позаяк при цьому якось «забувалося» або ні «враховувалося», що кожна людина — це неповторна, унікальна істота, й ця її неповторність залежить не тіль-ки й не стільки від її національної належності або від соціального походження, скільки від взаємодії цілої су-купності найрізноманітніших чинників: генетичних, фі-зіологічних, психологічних, соціальних, духовних тощо, Крім того, не бралося до уваги також і те, що всі люди, хоч би до якої касти, класу, нації, раси, віросповідання вони належали, все ж таки є насамперед людьми, а не му-рахами або слонами, тобто що всі вони рівні й рівноцінні як представники людства.
На жаль, також тому, що будь-яке протиставлення або зверхність представників одних класів, націй, рас або культур, як правило, викликали зворотну реакцію й про-вокували тих, кого ще вчора вважали людьми «другого гатунку», претендувати на «першість», «провідну роль» і 412
«більшовартісність». Згадаймо хоча б загальновідоме «Хто був нічим, той стане всім». Психологами такі яви-ща класифікуються як прояв «комплексу меншоварто-сті». Коли людина, вважають вони, не стільки через якісь дійсні свої вади або недоліки, скільки внаслідок певної пропаганди або навіювання починає сприймати себе «меншовартісною» істотою порівняно з іншими або навіть «не-повноцінною» порівняно з якимись загальновстановленими «зразками», то вона обов'язково прагнутиме на чомусь «відігратися», довести іншим, що вона — більш значна й вартісна, ніж є насправді, й що саме інші, а не вона, є «меншовартісними» істотами.
Коли ж такий «комплекс меншовартості» внаслідок ре-ального або позірного гоніння або приниження скла-дається не у окремих людей, а у їх великих об'єднань і груп, це нерідко призводить не тільки до негативних, але й до трагічних наслідків. Згадаймо хоча б, з якою жорсто-кістю й ненавистю руйнували вчорашні «варвари» коли-ску однієї з найвидатніших цивілізацій людства — Старо-давній Рим, як козаки й селяни під час коліївщини нищи-ли «ляхів» і «шляхту», або як вчорашні азербайджанські та вірменські діти, що вчилися в одній школі й, можли-во, навіть сиділи за однією партою, почали стріляти один в одного.
Тому людина повинна пам'ятати, що вона як особис-тість несе відповідальність перед власним сумлінням і пе-ред судом історії за всі свої вчинки та їхні наслідки, на-віть незважаючи на те, що вона змушена так чинити, ви-конуючи «накази фюрерів» або «заклики вождів», які завжди посилаються на «волю» або «інтереси» народу, надії, класу, партії, до яких належить і конкретна особистість. І так само вона ніколи не повинна забувати про те, що вона — людина, тобто нічим, можливо, не гірша й не краща, ніж усі інші люди, хоч би до якої нації, групи, класу, партії, культури, релігії вона належала.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Людина в суспільстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок