Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Взаємодія держави та молодіжних і дитячих організацій

Загрузка...

Взаємодія держави та молодіжних і дитячих організацій

Назва:
Взаємодія держави та молодіжних і дитячих організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Взаємодія держави та молодіжних і дитячих організацій


ПЛАН
1. Державні структури організаційно-інституційної підсистеми, особливості їхньої діяльності.
2. УНКМО та ФДО – їх роль у системі молодіжного руху.
3. Регулятивна підсистема молодіжного та дитячого руху та її характеристика.
4. Комунікативна система молодіжного та дитячого руху.


1. Державні структури організаційно-інституційної підсистеми, особливості їхньої діяльності.
Державні інститути молодіжного руху почали формуватися в 90-х роках. Державна складова містить всеукраїнські та місцеві структури. На всеукраїнському рівні сюди відносять:
1. Комітет Верховної Ради України з питань молоді, спорту і туризму.
2. Національна Рада з питань молодіжної політики.
3. Український державний центр соціальних служб для молоді (УДЦССМ).
4. Державний Комітет молодіжної політики, спорту і туризму.
5. Український інститут соціальних досліджень.
Місцевий рівень складається із 1) регіональних структур вищеназваних всеукраїнських органів; 2) різноманітних державних молодіжних та дитячих фондів; 3) комітетів у справах сім’ї та молоді обласних, міських та районних держадміністрацій.
Зупинимося більш детально на розгляді діяльності всеукраїнських державних структур.
1. Комітет Верховної Ради України з питань молоді, спорту і туризму – є головним органом формування правової бази державної молодіжної політики. Спочатку існував під назвою Комісії у справах молоді. Розпочала Комісія свою роботу з травня 1990 року, у 1994 перейменована у Комісію з питань молоді, спорту і туризму. Влітку 1997 – постійні комісії було перетворено у комітети. Сьогодні комітет та його депутатські робочі та експертні групи працюють над формуванням системи законодавства щодо молоді, готують проекти відповідних законів.
Комітет підготовив до розгляду законопроекти „Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, „Про альтернативну (невійськову) службу”, „Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх”, Декларацію „Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні”. До складу Комітету Верховної Ради України з питань молоді, спорту і туризму входить 8 народних депутатів України.
2. Національну Раду з питань молодіжної політики було створено 3 грудня 1995 року з метою більш раціонального формування державної молодіжної політики при Президентові України це є консолідуючий дорадчий орган.
Роботу ради очолює Глава Адміністрації Президента України, до її складу входять 11 міністрів тих міністерств, які в першу чергу займаються вирішенням проблем молоді в Україні, 10 керівників всеукраїнських громадських молодіжних і дитячих організацій. На засіданнях ради обговорено ряд питань щодо вирішення в країні нагальних проблем молоді, таких як стан дотримання вимог чинного законодавства в Україні щодо забезпечення випускників шкіл, професійно-технічних та вищих закладів освіти першим робочим місцем, про хід виконання доручень Президента України щодо використання власності комсомолу.
3. Український державний центр соціальних служб для молоді (УДЦССМ) почав розбудовуватися з 1992 року. На сьогоднішній день сюди входять 375 центрів соціальних служб для молоді. Це основні осередки соціальної роботи з окремими категоріями дітей, молоді. Діяльність центру напрямлена на реалізацію державних, національних, галузевих програм з соціальної допомоги та підтримки молоді.
За результатами конкурсу соціальних програм визначено пріоритетні напрями діяльності та програми, яким надається фінансова допомога, зокрема: „Соціальна робота з молодою сім’єю”, „Соціальна адаптація жіночої молоді”, „Соціальна підтримка сиріт”, „Соціальна підтримка інвалідів”, „Профілактика наркотизації, правопорушень, захворювань на СНІД”, „Соціальна підтримка талановитої та обдарованої молоді”, „Соціальна підтримка сільської молоді”, „Діти вулиці”, „Телефон довіри”, „Дозвілля і оздоровча робота”. УДЦССМ створив систему перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників соціальних служб для молоді.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Взаємодія держави та молодіжних і дитячих організацій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок