Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Історичні типи релігійних вірувань

Загрузка...

Історичні типи релігійних вірувань

Назва:
Історичні типи релігійних вірувань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Історичні типи релігійних вірувань


Першими формами релігії, котрі існували ще в первісному суспільстві, були фети-шизм, тотемізм і магія. Фетишизм — релігійне поклоніння ма-теріальним предметам — фетишам, яким надавали містичних та надприродних якостей. Фетишизм випливає з первісних вірувань у можливість примусити божество задовольнити бажання людини. У світових релігіях залишилися елементи фетишизму (у християнства — по-шанування мощей та ікон, святих місць; пошанування «чорного каменя» — у мусульман, священних «стоп бога» — у буддистів). Тотемізм — дуже давня форма релігії, яка виникла в ранній період родового устрою. Це комплекс вірувань, міфів, обрядів родоплемінного суспільства, зв'язаних з уявленням про надпри-родний зв'язок і кровну спорідненість між певними групами лю-дей і так званими тотемами — рослинами, тваринами, предмета-ми чи явищами. Група носить ім'я тотема і йому поклоняється, бо вважає, що тотем її оберігає. Тотемізм відрізняється від фети-шизму тим, що має колективний об'єкт поклоніння.
Магія — це чаклунські обряди й заклинання, за допомогою яких люди намагалися вплинути на інших людей, тварин, а також на явища навколишнього світу з тим, щоб змінити їх у бажаному напрямку. Магічні обряди є в усіх народів, вони дуже різноманіт-ні. Повсюдно були поширені магічні обряди на початку оранки, посівної, збирання врожаю, для викликання дощу або забезпе-чення успіху на полюванні чи на війні, загальновідомі примов-ляння, відшіптування, «причинна», носіння талісманів тощо. Наша ера розпочинається з народження Христа. У Київській Русі християнство (від грец. Christas — помазанник) було запроваджено 988 року Володимиром Мономахом.
Виникло християнство в І столітті у східних провінціях Рим-ської імперії як релігія обездолених і пригнічених у результаті злиття ідей месіанських сект, елементів греко-римської, східних релігій та ідей античної ідеалістичної філософії.
На початку IV століття християнство стає державною релігією, що захищає інтереси правлячих класів. Суть християнства стано-вить учення про боголюдину Ісуса Христа — сина Божого, що зійшов з неба на землю і прийняв муки та смерть заради спокуту-вання першородного людського гріха. Формування християнської догмати відбувалося протягом кількох століть, у результаті чого у 1054 р. християнство поділилося на два напрямки — православ'я і католицизм.
Найважливішими постулатами православ'я є догмати: три-єдинство Бога, Боговтілення, Спокутування, Воскресіння і Вознесіння Ісуса Христа. Основні принципи православ'я як віроісповідувальної системи викладені у 12 пунктах Символу Віри, прийнятого на перших двох Вселенських Соборах у Ніцці і Конс-тантинополі.
Католицизм є доктриною римсько-католицької церкви. Особ-ливістю католицизму є целібат (обітниця безшлюбства духовен-ства); визнання догматів про непорочне зачаття Богоматері.
Православ'я визнає всемогутнього триєдиного Бога:
перший — Бог-Отець, який створив світ;
другий — Бог-Син, що народився від Діви Марії;
третій Бог — Дух Святий, що його дарує Бог-Отець.
Католики вважають, що Дух Святий можуть дарувати і Бог-Отець і Бог-Син.
Православ'я і католицизм різняться як догматичними, так і культовими особливостями. У католицькій церкві, наприклад, під час богослужіння віруючі можуть сидіти, а православні моляться стоячи.
Богослужіння в католицьких церквах супроводжується орган-ною музикою, у православній — тільки співом.
У православних храмах завжди багато ікон, у католицьких їх значно менше, натомість більше скульптурних зображень Ісуса Христа, Діви Марії, різних святих. Символ віри зобов'язує кож-ного християнина вірити в потойбічне життя, але на відміну від Православ'я католицизм визнає існування чистилища, в якому грішники ніби очищаються від гріхів і отримують можливість потрапити до раю. Єдиним главою католицької церкви є Папа Римський, якого вважають намісником Христа на землі.
Православ'я не створило всесвітньої централізованої органі-зації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Історичні типи релігійних вірувань

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок