Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Теорія конфліктності Л.Козера

Теорія конфліктності Л.Козера

Назва:
Теорія конфліктності Л.Козера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
“Теорія конфліктності Л.Козера”


ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ
Конфлікт усередині групи може сприяти її об'єднанню або відновленню внутрішньої єдності в тому випадку, якщо останньому загрожує ворожнеча або антагонізм членів групи. Разом з тим далеко не всі різновиди конфлікту сприятливі для внутрішньогрупової структури, рівно як не у всякій групі можуть знайти застосування об'єднуючі функції конфлікту. Та або інша роль конфлікту у внутрішньогруповій адаптації залежить від характеру питань, що становлять предмет суперечки, а також від типу соціальної структури, в рамках якої протікає конфлікт. Проте види конфліктів і типи соціальних структур самі по собі не є незалежними змінними.
Внутрішні соціальні конфлікти, що зачіпають тільки меті, цінності і інтереси, які не суперечать прийнятим основам внутрішньогрупових відносин, як правило, носять функціонально позитивний характер. У тенденції такі конфлікти сприяють зміні внутрішньогрупових норм і відносин відповідно до насущних потреб окремих індивідів або підгруп. Якщо ж протиборчі сторони не розділяють більш цінностей, на яких базувалася законність даної системи, то внутрішній конфлікт несе в собі небезпеку розпаду соціальної структури.
Проте сама соціальна структура містить гарантію єдності внутрішньогрупових відносин перед лицем конфлікту: можливість інституціоналізації конфлікту визначається ступенем його неприпустимості. Чи стане соціальний конфлікт засобом стабілізації внутрішньогрупових відносин і узгодження протилежних вимог сторін або він виявиться чреватим соціальним вибухом — відповідь на це питання залежить від характеру соціальної структури, в умовах якої розвивається конфлікт.
У соціальній структурі будь-якого типу завжди є привід для конфліктної ситуації, оскільки час від часу в ній спалахує конкуренція окремих індивідів або підгруп з приводу дефіцитних ресурсів, престижу і влади. Разом з тим соціальні структури відрізняються один від одного дозволеними способами виразу домагань і рівнем терпимості відносно конфліктних ситуацій
Групи, відмінні тісними внутрішніми зв'язками, значною частотою взаємодій і високим рівнем особової залученої, мають тенденцію до придушення конфліктів. Часті контакти між членами таких груп додають велику насиченість емоціям любові і ненависті, що в свою чергу провокує зростання ворожих настроїв. Проте реалізація відчуття ворожості усвідомлюється як загроза близьким відносинам, що склалися; ця обставина спричиняє за собою придушення негативних емоцій і замкне на їх відкритий прояв. У групах, де індивіди знаходяться в тісних відносинах один з одним, відбувається поступова акумуляція, а отже, і посилення внутрішніх антагонізмів. Якщо в групі, яка орієнтована на запобігання відвертим демонстраціям ненависті, все ж таки спалахує соціальний конфлікт, він буде особливо гострим з двох причин. По-перше, тому, що цей конфлікт з'явиться не тільки засобом дозволу проблеми, що послужила для нього безпосереднім мотивом, але і своєрідною спробою компенсації за всі образи, що накопичилися, які дотепер не одержували виходу. По-друге, тому, що всеосяжна особова залучена індивідів в справи групи приведе до мобілізації всіх емоційних ресурсів, якими вони розташовують. Отже, ніж щільніші групи, тим інтенсивніші її внутрішні конфлікти. Повнота особової залученої в умовах придушення настроїв ворожості загрожує у разі конфлікту самим основам внутрішньогруппових відносин.
У групах з частковою індивідуальною участю вірогідність руйнівної дії конфлікту зменшується. Для груп такого роду типовою буде множинність конфліктних ситуацій. Ця особливість сама по собі служить перешкодою для порушення внутрішньогрупової єдності. Енергія індивідів виявляється розпиляною в самих різних напрямах, що заважає її концентрації на рівні якої-небудь конфліктної ситуації, чреватої розколом всієї системи. Далі, якщо неможлива акумуляція ворожих емоцій і, навпаки, є всі шанси для відкритого їх прояву в цілях вірогідного зниження напруженості, конфліктна ситуація звичайно обмежується її найближчим джерелом, тобто не веде до актуалізації заблокованого антагонізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Теорія конфліктності Л.Козера

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок