Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Студентська сім”я

Загрузка...

Студентська сім”я

Назва:
Студентська сім”я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
«Студентська сім”я»
 


Збереження здоров’я молоді та профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі.
Здоров’я молоді – предмет особливої турботи. На жаль, його стан в останні роки не можна назвати задовільним. Серед багатьох негативних чинників особливу небезпеку становить поширення таких соціально небезпечних хвороб, як СНІД, туберкульоз, наркоманія, алкоголізм.
З питань попередження негативних явищ в молодіжному середовищі надаються індивідуальні консультації; проводяться семінари та тренінги: "Проблеми формування у дітей та молоді здорового образу життя", "Молоде покоління обирає здоров’я", "Говоримо" Ні" - наркотикам"; лекції та диспути з профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом та профілактики ранніх абортів в учбових закладах; низка акцій: "Здоровим бути здорово", "АнтиСНІД", “16 днів проти гендерного насильства ” ; конкурси малюнків та плакатів відповідної тематики; рок-фестиваль "Молодь Макіївки говорить "Ні" негативним явищам".  
При Макіївському міському ЦССМ реалізується проект "Профілактика ВІЛ/CНІДу серед молодих осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом", в рамках якого працюють 7 консультативних пунктів "Довіра". До роботи пунктів залучено: 3 штатних працівника ЦССМ, 24 медичних працівника, 20 волонтерів.
З метою організації оздоровлення дітей та молоді здійснюються наступні заходи: при Совєтському РЦ ССМ працює літній оздоровчий табір для дітей пільгових категорій "Гніздечко", оздоровлюються діти у дитячому оздоровчому центрі «Артек», пансіонаті “Коблево”, у спортивно-оздоровчих таборах на узбережжі Чорного моря, в студентських оздоровчих таборах.
Забезпечення соціального і правового захисту неповнолітніх.
Втілення в життя вимог Конвенції ООН про права дитини щодо охорони дитинства як загальнонаціонального пріоритету потребує від державних органів і служб оперативних дій, спрямованих на ефективне вирішення проблем неповнолітніх.
Проблема бродяжництва й жебракування дітей, що випливає із проблеми малозабезпечених, кризових та асоціальних сімей, залишається надзвичайно гострою. Як правило, батьки „ дітей вулиць” зловживають алкоголем, наркотиками, ведуть аморальний спосіб життя, часто примушуючи дітей заробляти їм на „зілля” жебракуванням, або ж взагалі перебувають у місцях позбавлення волі.
В місті 4 притулки, 1 дитячий будинок, 4 допоміжних шкіл-інтернатів. Притулки для неповнолітніх сприяють розв’язанню проблеми соціального сирітства: діти отримують соціальну і правову допомогу. Працівники притулків сприяють поверненню до сім’ї , до закладів освіти соціальної реабілітації, в сім’ї під опіку та піклування.
Обов’язки щодо захисту прав неповнолітніх покладені на органи опіки та піклування (опікунські ради), службу у справах неповнолітніх, відділ у справах сім’ї та молоді Макіївської міськради, міські та районні центри соціальних служб для молоді.
Державна підтримка сімей, які мають дітей, здійснюється через надання їм різних видів соціальної допомоги .
З метою підтримки різних категорій сімей проводяться
- конкурс серед багатодітних сімей „ Сім’я – року” - переможцем стала сім’я Карпусь, в якій виховуються 6 рідних та 16 прийомних дітей;
- відбірковий тур обласного конкурсу творчих сімей „Родинні скарби України”;
- конкурс серед робітничої молоді крупних промислових підприємств Донецької області „Молода сім’я”;
- конкурс студентських сімей серед вищих навчальних закладів „Ти + я – студентська сім’я”, „Добрий день малюк!” для молодих матерів.
Усі категорії сімей активно приймають участь в благодійній акції „Створи добро”, запрошуються на святкування Дня захисту дітей, Дня сім’ї, Дня матері, Дня молоді тощо.
Одна з пріоритетних форм сімейного виховання в Україні прийомні сім’ї.
Прийомні діти - діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовані до прийомної сім'ї.
Прийомними батьками можуть бути особи, які перебувають у шлюбі, крім випадків, коли хоча б одна з них: не пройшла курс підготовки кандидатів у прийомні батьки; визнана в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатною; позбавлена батьківських прав; колишній опікун (піклувальник, усиновитель), позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов'язків; за станом здоров'я не може виконувати обов'язки щодо виховання дітей (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Студентська сім”я

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок