Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання

Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання

Назва:
Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання


Декларація «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» визначає одним із важливих механізмів здійснення цієї політики підготовку щорічної доповіді Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні. Відповідно до цього, починаючи з 1998 р., Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді, Державний інститут проблем сім’ї та молоді спільно з іншими органами державної влади та громадськими організаціями підготували 6 таких доповідей, які мали значний позитивний резонанс серед громадськості [1–6].
З огляду на актуальність питань, характерних для нинішнього способу життя сільської молоді, та необхідність посилення реалізації державної молодіжної політики на селі, Верховна Рада України прийняла рішення щорічну доповідь Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України про становище молоді за підсумками 2003 р. присвятити проблемам сільської молоді і назвати її «Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання».
Перед авторським колективом, до складу якого ввійшло трохи більш як 20 провідних науковців, зокрема з Державного інституту проблем сім’ї та молоді, Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, Об’єднаного інституту економіки Національної академії наук України, Ради з вивчення продуктивних сил Національної академії наук України, Українського інституту громадського здоров’я, фахівців, які переймаються проблемами молоді села, було поставлено завдання:–
оцінити становище сільської молоді України в демографічному вимірі, розповісти про стан її здоров’я;–
проаналізувати вплив трансформаційних процесів в українському суспільстві на соціально-економічне становище молоді села; –
оцінити соціальне самопочуття та систему ціннісних орієнтацій сільської молоді України;
- проінформувати про основні підсумки реалізації державної молодіжної політики на селі впродовж років незалежності;
- запропонувати доцільні шляхи поліпшення діяльності органів державної влади та громадських організацій щодо створення середовища, сприятливого для розвитку юнаків та дівчат на селі.
При підготовці Доповіді було використано дані державної статистики, центральних та місцевих органів державної влади, громадських молодіжних та дитячих організацій, науково-дослідних організацій, зокрема матеріали наукових досліджень Державного інституту проблем сім’ї та молоді, насамперед дані соціологічних опитувань, проведених Інститутом упродовж 1991–2004 рр. спільно з Центром «Соціальний моніторинг» та громадською організацією «Український інститут соціальних досліджень».
У результаті проведеної роботи авторський колектив дійшов висновку, що, досліджуючи проблеми сільської молоді та шляхи їх розв’язання, необхідно враховувати, що в силу природних й історичних особливостей в Україні село завжди відігравало особливу роль. Споконвіків воно було не тільки і не стільки географічним чи демографічним поняттям, а агропромисловий комплекс – не просто певним, хоча і дуже важливим, сектором. Село для українського народу було і залишається чимось незрівнянно більшим і ширшим. Це становий хребет нації, матеріальна та духовна основа її буття, джерело менталітету, моральності та оберіг духовної пам’яті.
Незважаючи на те, що впродовж XX ст. Перша і Друга світові війни, голокости, колективізація, ліквідація так званих «неперспективних поселень», інтенсивна урбанізація, яка перекачувала людський капітал із села в місто, зменшили чисельність сільської людності майже вдвічі, місце села в суспільному розвитку країни, у її поступі вперед не втратило своєї важливості.
Україна залишалася державою з розвиненою аграрною сферою, потужним, хоча й недостатньо збалансованим агропромисловим комплексом, значним експортним потенціалом продовольства. Це давало підстави вважати її індустріально-аграрною державою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок