Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> СОЦІОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ: ПРОСТИТУЦІЯ

Загрузка...

СОЦІОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ: ПРОСТИТУЦІЯ

Назва:
СОЦІОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ: ПРОСТИТУЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,94 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 316.624
Мінц М.О., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна.
Мінц Микола Олександрович, кандидат історичних наук, в.о. доцента кафедри соціології Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили, заступник завідувача кафедри соціології. Коло наукових інтересів: соціологія девіантної поведінки.
СОЦІОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ
ПОВЕДІНКИ: ПРОСТИТУЦІЯ
У статті висвітлюються фактори, що сприяють поширенню у суспільстві такого негативного явища як проституція. Наводяться статистичні дані про кількість «трудівниць кохання» у Миколаївській області за останні роки.
This article is devoted to the problems that promote the spread of a negative phenomenon as prostitution in society. There are statistics about the amount of streetwalkers in Mykolaiv region during last years.
Актуальність дослідження. Після розпаду Радянського Союзу Україна стала на шлях демократії та соціальних перетворень. Трансформаційні процеси торкнулися всіх аспектів суспільного життя. Поряд з позитивними надбаннями, які принесла незалежність, - формуванням ринкових відносин, багатопартійність, свободою слова тощо, в країні з'явилися економічна криза, політична нестабільність, різке збіднення значної частини населення, втрата ціннісних орієнтирів у культурі, недоліки в стратегічних питаннях освіти та виховання. Все це впливає на моральне виховання та духовний стан молодого покоління. Поряд з наркоманією, токсикоманією, алкоголізмом та іншими негативними проявами, «розквітає» проституція, яка поступово стає звичним і постійним явищем у нашому суспільстві. Проституція є результатом глибоких соціальних, економічних і моральних деформацій суспільного розвитку [1]. Згідно з статистичними даними, у січні 2009 року промислове виробництво в Миколаївській області зменшилося порівняно з січнем 2008 року на 25,9 %, що спричинило значне скорочення робочих місць. Рівень безробіття жінок (розрахований за методологією Міжнародної організації праці) у 2007 році в області складав 6,6 % до економічно активного населення від 15 до 70 років. У тому числі у віці 15-24 роки - 20,2 %, 25-29 років - 9,0 %, 30-34 років - 3,5 %.
На нашу думку, жінка, у нинішній непростій ситуації, на відміну від чоловіка, має менше можливостей бути захищеною у складних економічних процесах, тому шукає «прийнятні» для неї способи вирішення фінансових та матеріальних проблем іншим, не традиційним шляхом і часто стає на шлях проституції.
Мета дослідження полягає у тому, щоб довести: наявність проституції свідчить про негативні перетворення в суспільстві, його духовну деградацію, а також неефективність державних заходів, спрямованих на профілактику та подолання цього ганебного суспільного явища. Зауважимо, що культурологічні аспекти цієї проблеми ми не розглядаємо, хоча на думку деяких дослідників (Иоганн Блох), вони мають пряме відношення до поширення секс-бізнесу.
Викладення основного матеріалу. Історія проституції сягає в глибину століть. Вона мала місце у різних країнах і у всі часи. Тому її не випадково називають «найдревнішою професією». У своїх працях їй приділяли увагу К. Маркс, Ф. Енгельс, А. Бебель, А. Бердяєв, М. Гернет, Е. Дюпуі та інші. У Радянському Союзі ця проблема замовчувалася. Вважалося, що проституція - це пережиток капіталізму і немає потреби розглядати цю проблему та шукати ефективні засоби боротьби з нею. Лише за часів «перебудови» у сатиричному журналі «Крокодил» з'явилася перша стаття про «нічних метеликів», яка наробила багато галасу в суспільстві. Згодом художній фільм «Интердевочка» підвів підсумок нашим сумнівам і вказав на те, що проституція у нас існує. Праці сучасних соціологів Я. Гілинського, И. Блоха, О.Б. Демків,
І. Горпиненко, Л. Іванової, В. Набоки, І. Звєрєвої, О. Безпалько, С. Марченко та ін. спрямовані на висвітлення проблем і механізму секс-бізнесу, зв'язку проституції з іншими девіантними проявами - наркоманією, алкоголізмом, злочинністю з метою її поступового подолання.
Що ж маємо сьогодні? За підрахунками ООН, у світовому масштабі оборот незаконної секс- індустрії складає 5-7 трильйонів доларів США на рік.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: СОЦІОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ: ПРОСТИТУЦІЯ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок