Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АРХІВУ В СУЧАСНОМУ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АРХІВУ В СУЧАСНОМУ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АРХІВУ В СУЧАСНОМУ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК:[930.25:316.422] "312"
М. М. ВАСИЛЬЧЕНКО
ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АРХІВУ В СУЧАСНОМУ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Розглянуто організаційно-функціональну структуру обласних державних архівів (на прикладі Державного архіву Харківської області) та зроблено спробу визначити основні трансформаційні тенденції функціонування архівів у процесі їх коеволюційного розвитку в сучасному соціально-комунікаційному середовищі.
Ключові слова: архів, соціальні комунікації, організаційно-функціональна структура, центр аналізу ретроспективної інформації, електронна комунікація, галузева інформаційна система.
Рассмотрена организационно-функциональная структура областных государственных архивов (на примере Государственного архива Харьковской области) и предпринята попытка определить основные трансформационные тенденции функционирования архивов в процессе их коэволюционного развития в современной социально-коммуникационной среде.
Ключевые слова: архив, социальные коммуникации, организационно-функциональная структура, центр анализа ретроспективной информации, электронная коммуникация, отраслевая информационная система.
The organizational-functional structure of regional state archives (on an example of the State archive of the Kharkov Oblast) is considered and attempt to define the basic transformation tendencies of functioning of archives in the course of them coevolution developments in the modern socially-communication environment is carried out.
Key words: archive, social communications, organizational- functional structure, «the centre of the analysis of the retrospective information», electronic communications, branch information system.
Однією з основних структур системи соціальних комунікацій в умовах становлення правового громадянського суспільства в нашій державі є архівні установи, відкритість та прозорість функціонування яких – важливий показник розвитку демократії в епоху глобалізаційних процесів. В умовах інформатизації і вироблення новітніх соціально-комунікаційних парадигм розвитку, економічної кризи та процесу державотворення в Україні постає необхідність вироблення і впровадження в життя нових форм взаємодії та обміну інформацією між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації, архівами, бібліотеками, музеями як підсистемними складовими соціальної комунікації. Нові реалії сьогодення, формування новітнього інформаційного простору відбиваються на діяльності архівів України, їхній організаційній структурі і трансформаційних процесах функціонування архіву в сучасному соціально- комунікаційному середовищі. Ці зміни та подальші шляхи трансформації функцій архівів потребують всебічного вивчення з метою вироблення нових теоретико-методичних засад їх подальшого розвитку в умовах інформатизації та глобалізаційних процесів. Вищезазначеними критеріями і зумовлена актуальність обраної теми.
Мета статті – розглянути організаційно-функціональну структуру обласних державних архівів України (на прикладі Державного архіву Харківської області) та спробувати визначити основні трансформаційні тенденції функціонування архівів у процесі їх коеволюційного розвитку в сучасному соціально-комунікаційному середовищі.
Однією з ключових та невід'ємних ланок системи архівних установ України є державні архіви областей, які входять до складу місцевих державних архівних установ і здійснюють зберігання документів Національного архівного фонду (далі – НАФ), що мають місцеве значення, та організують управління архівною справою і діловодством на відповідній території [4]. Аналіз їх організаційно-функціональної структури надає можливість дослідити архів як відкриту структуру системи соціальних комунікацій, яка складається з певних елементів (відділів), що пов'язані та взаємодіють один з одним, а також виконують певні функції як на внутрішньосистемному, так і на зовнішньосистемному рівнях. Вивчення означеного масиву інформації дозволяє виявити трансформаційні процеси функціонування архіву й окреслити подальші напрями його розвитку як підсистеми соціальних комунікацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ФУНКЦІОНУВАННЯ АРХІВУ В СУЧАСНОМУ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок