Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Науково-технічний прогрес

Науково-технічний прогрес

Назва:
Науково-технічний прогрес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Науково-технічний прогрес
План
1. Науково-технічна революція
2. Економічні та соціальні наслідки НТР
3. НТР і природне середовище
4. Науково-технічний прогрес і екологічна альтернатива
5. Протиріччя НТР

Які зміни в нашому житті викличе техніка XXI ст.? Чим загрожує суспільству руйнування природного середовища? Науково технічний прогрес - благо чи зло?
Продуктивність праці, кількість і якість виробленої продукції, рівень життя населення залежать відстану продуктивних сил суспільства. У сучасних умовах відбуваються їхні якісні зміни під впливом науково-технічної революції, яка має глобальний характер.
НАУКОВО-ТЕХНІЧНА РЕВОЛЮЦІЯ
Сама назва процесу, що відбувається, говорить проте, що мова йде не про поступові, плавні зміни, а про "стрибок", про швидкий перехід від одного якісного стану до іншого. Іншими словами, науково-технічний прогрес, що колись здійснювався порівняно повільно, у наш час помітно прискорився. Так, персональні комп'ютери з'явилися наприкінці 70-х рр. XX ст., а в 1989 р. у США їх було вже 30 млн. Усього лише десять років потрібно було для масового поширення і використання цієї нової "розумної машини".
Далі, назва розглядуваної революції показує, що вона охоплює не тільки сферу техніки, але і науки. Із середини 50-х рр. XX ст. техніка починає розвиватися під вирішальним впливом наукових знань. Наука стає постійним джерелом нових ідей, що вказують шляхи розвитку матеріального виробництва. Вона перетворюється в безпосередню продуктивну силу. Відкриття в сфері атомної і молекулярної структури речовини створили передумови для виробництва нових матеріалів; успіхи хімії дозволили створити речовини з заданими властивостями; вивчення електричних явищ у твердих тілах і газах послужило основою виникнення електроніки; дослідження структури атомного ядра відкрило шлях до використання атомної енергії; завдяки розвитку математики були створені засоби автоматизації виробництва і управління.
Отже, науково-технічна революція - це стрибок у розвитку продуктивних сил суспільства, перехід їх у якісно новий стан на основі корінних зрушень у системі наукових знань.
На першому етапі розвитку науково-технічної революції (НТР), тобто в 60-70-і рр. XX ст., найважливішою її рисою стала автоматизація виробничих процесів: з'явилася ще одна ланка в машині, що здійснює безпосередній контроль за її роботою. Роботи, верстати з програмним управлінням, гнучкі виробничі лінії характеризують якісні зрушення в техніці, у знаряддях виробництва.
З кінця 70-х рр. XX ст. у розвитку НТР з'явилися якісно нові риси, пов'язані з успіхами мікроелектроніки. Цей новий етап одержав назву комп'ютерної (мікропроцесорної або інформаційної) революції. Перший мікропроцесор, створений у США в 1971 р., мав розмір сірникової коробки, а за обчислювальною потужністю дорівнював одній з перших ЕОМ, що важила десятки тонн. Через три десятиліття мікрокомп'ютер уміщався у футлярі з чверть сірникової коробки, але був у 40 разів могутнішим від перших лампових комп'ютерів, у 17 тис. раз легший, у 2,8 тис. раз менш енергоємний, у 10 тис. раз дешевший за них.
В автоматизованій системі машин тепер з'явився заснований на ЕОМ керуючий і контролюючий пристрій, який звільняє людину від контакту не тільки з робочими знаряддями (інструментами), але і із самою робочою машиною.
Параметри дії цих систем можуть вийти за межі не тільки фізичних, але і розумових можливостей людини. Наприклад, їм властива не тільки недоступна руці людини швидкість руху, але і непосильна для людського мозку швидкість переробки інформації.
Виробництво роботів (автоматично керованих машин), які можуть пересуватися і виконувати певні дії, пов'язані з маніпуляцією, почалося в 60-их рр. XX ст. У 1977 р. у США їх було 200, наприкінці століття - уже багато десятків тисяч. Ллє ж робот - це перша в історії машина, що замінила не тільки людські руки, але і деякі функції людського інтелекту.
У даний час є більше 200 тис. варіантів застосування мікропроцесорів. З'явилася можливість переходу від окремих "острівців автоматизації" до комплексної автоматизації цілих технологічних процесів, що базуються на групі взаємозалежних машин, устаткуванні і приладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Науково-технічний прогрес

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок