Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Соціологія молоді

Загрузка...

Соціологія молоді

Назва:
Соціологія молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,23 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
“Соціологія молоді


Проблеми молоді, її освіти, виховання, соціального становлення участі у суспільному житті перебувають у центрі уваги і на перехресті різних наук. Соціологія, відносить ці проблеми до найважливіших. Зважаючи на те, що соціальний портрет молоді формуються під впливом різноманітних суспільно-політичних, соціальних чинників, соціологія виявляє непересічний інтерес до того, яку роль відіграватимуть для молоді певні соціальні цінності, норми моралі, традиції тощо.
Самопочуття молоді є одним з головних показників розвитку суспільства. А проблема формування її свідомості – це одна із провідних у соціології. Вирішення багатьох проблем молоді залежить від факторів соціального життя. Йдеться про вибір професії, життєвого шляху, самовизначення професійну мобільність тощо.
Не менш актуальними є проблеми здоров’я, освіти молоді, спілкування її з дорослими і однолітками.
Для вивчення молодіжних проблем, потрібен глибокий системний аналіз стану молоді, чим покликана займатися соціологія молоді.
Соціологія молоді – це галузь соціології, яка досліджує соціальну демографічну спільність суспільства, що перебуває у процесі переходу від дитинства до дорослого життя і переживає стан сімейної та поза сімейної. Соціологізація, інтерналізації норм і цінностей, творення соціальних і професійних очікувань, ролей, статусу.
Соціологія молоді функціонує на трьох рівнях:
загальнометологічному
спеціально-теоретичному
емпіричному.
Ця соціологія дає змогу дотримуватися єдності вихідних метол логічних понять, операційних визначень конкретно історичного змісту та імпіричних індикаторів.
На перших двох рівнях відбувається вироблення науково-достовірного визначення молоді у певних межах і з урахуванням конкретно-історичних умов, її існування і розвитку.
Емпіричний рівень функціонування соціології молоді, на основі нагромадженого соціологічного матеріалу та нової соціологічної інформації сприяє поглибленому розумінню молодіжних проблем, розкриттю їх тісного зв’язку з проблемами суспільства; перелічує мету оперативного редагування на нові явища в молодіжному середовищі та прогнозування їх розвитку.
На перших двох рівнях відбувається вироблення науково достовірного визначення молоді у певних межах і з ураху-ванням конкретно-історичних умов її існування і розвитку; обґрунтування сутнісних специфічних особливостей цієї спільноти, які зумовлюють відмінність молоді від інших со-ціальних груп і спільнот суспільства, з'ясування об'єктив-них і, суб'єктивних чинників, що визначають якісну своєрід-ність молодого покоління.
Емпіричний рівень функціонування соціології молоді на основі нагромадженого соціологічного матеріалу та нової со-ціологічної інформації сприяє поглибленому розумінню мо-лодіжних проблем, розкриттю їх тісного зв'язку з проблема-ми суспільства; переслідує мету оперативного реагування на нові явища в молодіжному середовищі та прогнозування їх розвитку.
Предмет соціології молоді охоплює такі аспекти:—
вироблення понятійно-категоріального апарату для визначення сутності молоді, специфіки її життєдіяльності у суспільстві;—
опис стану та виявлення динаміки ціннісних орієн-тацій молоді;—
вивчення процесів формування політичних, мораль-них, професійних і естетичних інтересів та позицій;—
вивчення чинників, які впливають на формування свідо-мості та реальної поведінки різних груп молоді;—
визначення поняття «молодь» та встановлення її віко-вих меж;—
вивчення механізму формування свідомості молоді.
співвідношення біологічного та соціального, а також чинників, які впливають на свідомість і поведінку молодої людини;—
дослідження взаємодії поколінь та визначення ролі вікових етапів у структурі життєвого циклу особи;—
вивчення механізмів соціалізації та виховання моло-дого покоління, набуття соціальної зрілості та становлення молоді як суб'єкта історії.
Головна мета соціології молоді полягає у тому, щоб на підставі узагальнюючого аналізу тенденцій формування й розвитку соціального обличчя молоді, умов її життєдіяль-ності виробити науково обґрунтовані методи та форми діяль-ності державних, громадських установ, які повинні регулю-вати соціальні процеси у молодіжному середовищі та управ-ляти ними.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Соціологія молоді

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок