Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Громадська структура молодіжного і дитячого руху в Україні

Громадська структура молодіжного і дитячого руху в Україні

Назва:
Громадська структура молодіжного і дитячого руху в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Громадська структура молодіжного і дитячого руху в Україні


ПЛАН
1. Громадські об’єднання у системі молодіжного і дитячого руху.
2. Особливості діяльності молодіжних організацій (ознаки, функції МО).
3. Типологізація молодіжних організацій.
4. Основні риси громадських структур на сучасному етапі розвитку України.


1. Громадські об’єднання у системі молодіжного і дитячого руху.
Молодіжний та дитячий рух як система складається із 3-х підсистем, зупинимося на характеристиці організаційно-інституційної підсистеми. До її складу входять: державні структури та громадські структури. Головними у цій підсистемі є державні інститути, проте необхідно зазначити, що провідними і найбільш значимими в ній були і залишаються громадські самодіяльні структури. Основна причина такого стану речей: існування молодіжного руху довший час лише у формі громадських, самодіяльних об’єднань, а державні інститути молодіжного руху активно почали формуватися лише останні 10-12 років.
На думку більшості юнологів, громадська структура молодіжного руху складається з таких громадських об’єднань:
? серцевина молодіжного руху, найбільш важливою його ланкою є молодіжні організації, тобто під різними назвами (союзи, спілки, асоціації, рухи...) вони різні за назвою, за масштабами діяльності, за політичним забарвленням;
? різноманітні громадські молодіжні та дитячі фонди (зокрема: Дитячий фонд України, благодійний фонд підтримки робітничої та селянської молоді, Український фонд студентів, Український фонд студентів, Фонд „Молода Україна”);
? аматорські клуби за інтересами, що різняться як за напрямками (культурологічні, спортивні...) так і за формами діяльності;
? молодіжні об’єднання, які не мають чітко вираженої організаційної структури, програмних документів їх називають „неформальні групи”. До 80-х років „неформалами” називали майже всі молодіжні організації окрім комсомольської та піонерської. Сьогодні „неформальна група” – це група людей яких зв’язують особисті, не закріплені організаційно та не оформлені юридично зв’язки.
? релігійні молодіжні об’єднання;
? молодіжні секції, філії, „крила” при дорослих громадських організаціях та партіях;
? молодіжні підприємства, госпрозрахункові установи, що діють при громадських молодіжних організаціях, а також окремі об’єднання молоді, які займаються виробничою, комерційною діяльністю не в межах громадських об’єднань (наприклад студентські загони МЖК, молодіжний туризм).
? сьогодні виділяють як самостійну групу і студентські об’єднання (профспілкові організації студентів, фахові студентські організації та об’єднання за інтересами, органи студентського самоуправління).
2. Особливості діяльності молодіжних організацій.
Більше 90% молоді входять до молодіжних громадських організацій, отже варто досконало з’ясувати що юнологи конкретно розуміють під поняттям „молодіжної громадської організації”. Зокрема Корнієвський та Якушик дали визначення терміну молодіжної громадської організації яке є досить точним, проте переобтяжене філософським змістом.
Отже, „МГО – це певні молодіжні суспільні сили, які: а) в тій чи іншій степені усвідомлюють свою специфічність, особливість своїх власних інтересів і свого місця і ролі в суспільстві; б) здійснюють певну суспільно значиму діяльність, яка напрямлена на реалізацію їхніх інтересів; в) мають чіткі внутрішні структури”.
Серед всіх визначень молодіжних організацій найбільш науковим, яке відповідає реаліям сьогодення є те, яке дане в Законі України „Про молодіжні і дитячі громадські об’єднання” від 1 грудня 1998. молодіжні громадські організації – це об’єднання громадян віком від 14 до 28 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на задоволення і захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших суспільних інтересів.
Дитячі громадські організації (там же) – це об’єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, що напрямлена на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, а також соціальне становлення їх як повноправних членів суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Громадська структура молодіжного і дитячого руху в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок