Головна Головна -> Реферати українською -> Соціологія -> Великі утопісти: життя та діяльність.

Великі утопісти: життя та діяльність.

Назва:
Великі утопісти: життя та діяльність.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,06 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ
Вступ
1.Великі утопісти: життя та діяльність.
Соціальне реформаторство Сен-Симона.
Ідеальна промислова громада Р. Оуена
Фаланстерське суспільство Ш. Фур’є
2.Значення вчень утопістів для сучасного розвитку наук про суспільство.
2.1 Соціально-філософські та політичні погляди утопістів.
2.2 Погляд утопістів на економічні проблеми.
ЛИТЕРАТУРА
Вступ
Мета завдання.
Мета завдання полягає у дослідженні вчень найбільш відомих утопістів, розкритті сутності їх поглядів на суспільство, суспільні явища, та суспільні зв’язки. Досліджуючи погляди утопістів необхідно знайти ті положення які є актуальними у наш час. Автор ставить перед собою мету знайти положення утопістів які стануть до пригоду у рішенні сучасних проблем.
Об’єкт дослідження
Об’єктом дослідження є вчення та наукові розробки найбільш відомих утопістів 19 століття - Сен-Симона, Р. Оуена і Ш. Фур’є. Ці діячі науки найбільш яскраво відображають у своїх вченнях особливості, привабливість та протиріччя утопічного соціалізму.
Методи дослідження
В ході дослідження використовувались: історичний метод, методи аналізу та синтезу, діалектичний метод, а також методи формальної логики – індуктивний, та дедуктивний.
Обґрунтування вибору теми.
Вибрана тема, хоча може здатися дивним на перший погляд, дуже актуальна в наш час. Теорії утопістів часто розглядають досить примітивно. Але глибоке їх вивчення свідчить про те, що як у будь-якому великому вченні в тих є раціональні зерна, які можуть бути використані у рішенні сучасних соціальних філософських, політичних та економічних проблем.
1.Великі утопісти: життя та діяльність.
1.1Соціальне реформаторство Сен-Симона.
Сен-Симон Анри Клод (граф Saint-Simon) - відомий соціальний реформатор. Походив з родини, що вважала своїм родоначальником Карла Великого, род. у 1760 р. У його вихованні брав участь Д'аламбер. Тринадцяти років від роду він мав сміливість сказати своєму глибоко віруючому батьку, що не бажає говіти і причащатися, за що той замкнув його у в'язниці Сен-Лазар. Дуже рано ідея про славу як найбільш гідній спонукальній причині людських дій ввійшла в його світогляд. Будучи ще отроком, він наказав лакею будити себе не інакше, як наступними словами: "вставайте, граф, на Вас чекають великі справи". У голові його постійно роїлися дивні плани. Він примикає до загону, насланого французьким урядом на допомогу північно - американським колоніям, що повстали проти Англії; п'ять років він бере участь у боротьбі і, нарешті, попадає в полон до англійців. Звільнений по закінченні війни, він їде в Мексику і пропонує іспанському уряду проект з'єднання Атлантичного і Великого океанів за допомогою каналу. Прийнятий холодно, він повертається на батьківщину, де одержує місце коменданта місті в Меце і під керівництвом Монжа вивчає математичні науки.
Під час перебування свого в Женеві Сен-Симон видав перший свій твір: "Лист женевського мешканця до своїх сучасників" (1802). Він вимагає тут необмеженого панування мистецтва і науки, що покликані організувати суспільство.
Узагалі, ідеї, висловлені Сен-Симон , невизначені й іноді навіть суперечливі. Наприкінці XVIII в., він пропонує нову релігію, відкриту йому, за його словами, у баченні самим Богом.
Відмітною рисою цієї релігії є "н'ютонізм": Ньютонові доручено Богом "керівництво світлом і керування жителями всіх планет"; місце храмів займуть
"мавзолеї Ньютона" і т.д.
У 1808 р. він видав "Введення в наукові праці XIX в.". Наука, на його думку, до того часу займалася тільки досвідами, досліджувала тільки факти; це було дуже плідно, але настав час стати на загальну точку зору. Усі приватні науки – лише елементи деякої загальної науки, що саме і є позитивна філософія. І у своєму цілому, і у своїх частинах наука повинна мати лише "відносний і позитивний характер"; людські знання вже досягли такого стану, при якому їх потрібно узагальнювати і будувати з них закінчений будинок. Ця думка доповнюється другою - про планомірну організацію подальших наукових вишукувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Великі утопісти: життя та діяльність.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок