Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Місцеве самоврядування і місцеві органи виконавчої влади

Місцеве самоврядування і місцеві органи виконавчої влади

Назва:
Місцеве самоврядування і місцеві органи виконавчої влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з теорії держави права
Місцеве самоврядування і місцеві органи виконавчої влади


Демократія — це народне прав-ління, яке здійснюється народом заради народу.
Авраам Лінкольн
1. Поняття про самоврядування. Територіальні громади
Місцеве самоврядування — це особлива форма організа-ції влади на місцях, яка не є різновидом державної влади і не належить до жодної з трьох гілок державної влади.
За визначенням ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади —жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста — самостійно вирішувати питан-ня місцевого значення в межах Конституції і законів України. Наявність у державі визнаного і забезпеченого її закона-ми місцевого самоврядування є однією з гарантій демократії так само, як і визнання державою принципу розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову.
Держави — члени Ради Європи, які підписали Євро-пейську Хартію про місцеве самоврядування, вважають, що органи місцевого самоврядування становлять одну з підва-лин будь-якого демократичного ладу, а захист і зміцнення місцевого самоврядування у різних європейських країнах стане значним внеском у побудову нової Європи.
Суб'єктом (тобто тим, хто є носієм і здійснює права та обов'язки) місцевого самоврядування є територіальна громада. У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 р. визначається, що територіаль-на громада — це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністратив-но-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.
Цим Законом забороняються будь-які обмеження права громадян на участь у місцевому самоврядуванні.
Ефективним і самостійним місцеве самоврядування може бути тільки за наявності певних грошових і матеріаль-них ресурсів для задоволення відповідних потреб терито-ріальних громад. Забезпечуючи цю необхідну умову, Кон-ституція України встановила, що «матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах.
Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансове підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядуван-ня, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
Другою обов'язковою умовою для забезпечення ефектив-ності системи місцевого самоврядування є визначення на законодавчому рівні, насамперед в Основному Законі, сфери питань, які вирішуються органами, місцевого самоврядування.
За ст. 143 Конституції України Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо "або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети адміністративно-терито-ріальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забез-печують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують і ліквідовують ко-мунальні підприємства, організації та установи, а також контролюють їхню діяльність; вирішують інші питання міс-цевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади. Таким чином держава делегує частину своїх повноважень органам місцевого самоврядування. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об'єкти державної власності.
Органи місцевого самоврядування з питань здійснення ними повноважень органів виконавчої влади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Місцеве самоврядування і місцеві органи виконавчої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок