Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Розвиток української державності. Основні етапи її розвитку

Розвиток української державності. Основні етапи її розвитку

Назва:
Розвиток української державності. Основні етапи її розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“Розвиток української державності. Основні етапи її розвитку”


План роботи :
?????????? ????????? ???? ? ?????????? ??????????? ??????? ????’??. ????????? ????????????? ??????? — ????????? ????
?????????? ??????? ? 1654—1659 pp.
????????? ??????? ? ?????? ???????? XVII ??.
???????? ?? ???????????-???????? ??????????? ???????.
????????? ??????????? ????
???????? ???? ?????????? ??????????? ???????????


Зародження класового ладу і формування державності східних слов’ян. Утворення давньоруської держави — Київської Русі
Соціальні відносини у ранніх слов’янських племен першої по-ловини І тис. н.е. були характерними і для кінцевого етапу первісно-общинного ладу, періоду зародження класового суспільства. Архео-логами знайдені залишки великих поселень антів, що складалися з ряду окремих господарських будівель, ремісничих майстерень. На зміну родовій общині йшла нова, територіальна сільська община, у складі якої де-не-де зберігались як пережитки минулого древні вели-кі патріархальні сім’ї. Мала сім’я, яка складалася з чоловіка, жінки і дітей, була складовою частиною важливої соціальної клітинки суспі-льства — сільської общини. Це було особливо характерним для південної, лісостепової зони. У сільській територіальній общині ви-ділялись окремі заможні сім’ї, які володіли певною власністю, про що, наприклад, свідчать примітивні ключі від дверних засувів, знай-дені археологами на черняхівських поселеннях. Про майновий роз-поділ в антів свідчать також численні схоронення монет і дорогоцін-них речей. Верхівка прагнула до збагачення, присвоювала продукти праці членів общини у вигляді данини.
Поява у слов’ян союзів племен свідчила про становлення у них між докласовою і класовою формаціями перехідної форми управ-ління суспільством. Тут використовувалися деякі родові форми регулювання соціальними процесами, але вже в інтересах пануючо-го класу, що зароджувався. Таку форму управління суспільством називають військовою демократією. На її стадії знаходилися і ан-ти . Військова демократія включала в себе якості, властиві як суспільному самоврядуванню, так і елементам державного ладу. У результаті посилення соціальної диференціації у союзах слов’янсь-ких племен усе більше зміцнювалася державно-правова основа, що зумовлювало поглиблення класового поділу суспільства і утворення держави. Це вимагало багато часу. Впливав і несприятливий зовні-шньо-політичний фактор. На розвиток слов’ян певною мірою вплинуло і нашестя гуннів.
"Союзи союзів", що складалися з кількох союзів племен-кня-зівств, були новими утвореннями і відображали більш високий етап у процесі східнослов’янської консолідації. Приблизно на рубежі VIII—ЇХ ст. придніпровський "союз союзів" Русь переростає у ще сильніше об’єднання — Руська земля, до складу якого входила значна кількість союзів слов’янських племен: Русь, Поляни, Древ-ляни, Полочани, Дреговичі, Сіверяни. Це вже майже половина східних слов’ян. Такий союз, що охоплював територію близько 120 тис. кв. км і простягався на 700 км на північ аж до Західної Двіни, був справжньою державою. Правила у цьому державному об’єднан-ні, цілком імовірно, династія Кия, представниками якої у середині IX ст. згідно з літописом були князі Дір і Аскольд. В одному з джерел IX ст. повідомляється, що "у русів існує клас рицарів", тобто знаті. Про поділ знатних і бідних свідчать й інші джерела. За даними арабського вченого Ібн-Руста (IX ст.), цар русів засуджує й інколи висилає злочинців "правителям віддалених областей". На Русі існував звичай "божого суду", тобто розв’язання спірної спра-ви поєдинком. Особливо тяжкі злочини каралися смертю. Цар русів щорічно об’їжджав свою територію і збирав данину з населення.
У своєму розвитку Давньоруська держава пройшла два основ-них етапи. Перший етап охоплює кінець IX і Х ст. Тоді Київська Русь була ранньофеодальною державою, у межах якої відбувалося становлення феодального суспільного ладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток української державності. Основні етапи її розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок