Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Позитивна і ретроспективна юридична відповідальність: соціальне значення і співвідношення

Позитивна і ретроспективна юридична відповідальність: соціальне значення і співвідношення

Назва:
Позитивна і ретроспективна юридична відповідальність: соціальне значення і співвідношення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Позитивна і ретроспективна юридична відповідальність: соціальне значення і співвідношення”


ПЛАН
Вступ
1. Поняття юридичної відповідальності, її соціальне значення
2. Позитивна та ретроспективна відповідальність,
їх характеристика
Висновки
Список використаних джерел


Вступ
Існування саме юридичної відповідальності забезпечує більш-менш нормальний стан суспільного життя та не допускає анархії. Введення на теренах України більш жорстких санкцій, на мою думку не допомогло б подолати кризу яка склалася в нашому суспільстві.
Актуальність даної теми полягає в тому, що право і його дія в суспільстві - досить складна система взаємодіючих різноманітних юридичних явищ, або елементів механізму правового регулювання. Це норми права, закони і інші нормативно-правові акти, реалізація і застосування права, юридична відповідальність тощо.
Кожен із цих елементів механізму правового регулювання відіграє свою особливу роль. Але всі юридичні явища взаємодіють між собою і спрямовані до одної загальної мети - забезпеченню дотримання єдиного режиму принципів і норм права всіма громадянами, організаціями, органами держави і посадовими особами. Саме на сторожі цього і стоїть законність.
1. Поняття юридичної відповідальності, її соціальне значення
Юридична відповідальність — це вид соціальної від-повідальності.
Вона характеризується такими ознаками: а) зовнішнім характером; б) застосуванням лише за здій-снені правопорушення; в) зв'язком з державним примусом у формах каральних і правовідновлюючих заходів; г) виз-наченістю у нормах права.
Основною рисою юридичної відповідальності є її тісний зв'язок з правом і державним примусом. Тому її можна розглядати як правовідносини, в яких держава має право застосувати певні заходи примусу до суб'єктів, які скоїли правопорушення і зобов'язані за-знавати втрат чи обмежень, передбачених санкціями норм права.
Юридична відповідальність не зводиться до держав-ного примусу, як і останній — до першої.
Державний примус — це державно-авторитарний вплив відповідних державних органів і посадових осіб на по-ведінку людей. Він має різні форми, які можуть бути і не пов'язані з юридичною відповідальністю за правопорушення. Наприклад, примусовий медичний огляд, проведення карантинних заходів чи реквізицій.
Соціальне призначення юридичної відповідальності — охорона суспільних відносин — реалізується в її правоохо-ронній і виховній функціях. Правоохоронна функція юри-дичної відповідальності, в свою чергу, поділяється на правовідновлюючу і каральну, а виховна — на функції спе-ціальної і загальної превенцій.
Держава здійснює своє право щодо застосування заходів юридичної відповідальності у три етапи: а) заборона су-спільне небезпечних вчинків і передбачення відповідних заходів у санкціях правових норм; б) індивідуалізація санкцій щодо конкретних правопорушників; в) забезпечен-ня відшкодування правопорушниками відповідних втрат.
Здійснюючи правомірну поведінку, суб'єкт вступає у сферу дії права і виявляє свій вибір між різними ва-ріантами вчинків (правових і неправових). Вибір правового варіанта забезпечує йому низку переваг: інші суб'єкти зобов'язані сприяти його діям або не втручатися у них; у випадку невиконання ними своїх обов'язків держава в пра-вовій формі примусу забезпечує відновлення порушеного права і виконання зобов'язаним суб'єктом відповідних обов'язків. Відтак, правомірна поведінка як юридичний факт тягне за собою не просто виникнення правовідносин, а певну дію засобів правового регулювання, спрямовану на гарантування, захист і охорону правової форми реалізації інтересів суб'єкта і суспільства. Ця дія права і держави є лише одним із засобів їх реакції на правомірну поведінку. До інших слід віднести пряме заохочення з боку держави правомірних вчинків. Це стосується як використання суб'єктивних прав, так і виконання обов'язків.
Здійснення ж правопорушень тягне за собою юридичну відповідальність у вигляді застосування заходів державного примусу каральної спрямованості, понесення ними втрат особистого, організаційного чи матеріального характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Позитивна і ретроспективна юридична відповідальність: соціальне значення і співвідношення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок