Головна Головна -> Реферати українською -> Теорія держави та права -> Державні органи влади в Україні

Державні органи влади в Україні

Назва:
Державні органи влади в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,17 KB
Завантажень:
526
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Вищий представницький орган державної влади
Вищим представницьким і законодавчим органом в Україні є Верховна Рада (парламент). Вона правомочна вирішувати будь-які питання державного життя, крім тих, що вирішуються ви-ключно всеукраїнським референдумом або віднесені відповідно до Конституції України до компетенції органів виконавчої чи судової влади.
Верховна Рада приймає закони; затверджує державний бюджет;
визначає основи внутрішньої і зовнішньої політики; затверджує загальнодержавні програми економічного, науково-технічного, со-ціального, національно-культурного розвитку, охорони довкілля. Вона затверджує перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації; визначає правові основи вилучення об'єктів права приватної власності; здійснює контроль за діяль-ністю Президента, призначає його вибори і усуває з посади в порядку імпічменту; здійснює контроль за діяльністю Кабінету Міністрів.
Верховна Рада призначає на посади голови та інших членів Рахункової палати, голови Національного банку за поданням Президента, половину складу Ради Національного банку, поло-вину складу Національної ради з питань телебачення і радіомов-лення. Надає згоду на призначення на посади та звільнення з посад Президентом України Голови Антимонопольного коміте-ту, Голови Фонду державного майна, Голови Державного комі-тету телебачення і радіомовлення.
Верховна Рада надає згоду на призначення Президентом Укра-їни на посаду Генерального прокурора і висловлює йому недові-ру, що має наслідком його відставку з посади; призначає трети-ну складу Конституційного Суду; обирає суддів безстрокове; до-строково припиняє повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим за наявності висновку Конституційного Суду про порушення нею Конституції або законів України.
Верховна Рада утворює і ліквідує райони, встановлює і змі-нює межі районів і міст; призначає чергові і позачергові вибори до органів місцевого самоврядування, надає згоду на укладення міжнародних договорів і денонсує міжнародні договори України та ін.
Парламент України складається із 450 народних, депутатів, які обираються на 4 роки і здійснюють свої повноваження на постій-ній основі. Особа, обрана народним депутатом України, не може мати іншого представительського мандата: не може бути обрана до будь-якого іншого представницького органу — сільського, міського, районного та ін. Народний депутат має виконувати свої обов'язки парламентаря на постійній основі. Йому заборо-нена робота на останньому (до обрання народним депутатом України) або будь-якому іншому місці роботи. Чинним законо-давством передбачена можливість тільки наукової, викладацької або творчої діяльності підчас, вільний від виконання службових обов'язків парламентаря.
Верховна Рада призначає на посаду Уповноваженого Верхов-ної Ради України з прав людини, заслуховує його щорічні допо-віді про стан дотримання та захисту прав і свобод в Україні. Інститут парламентського уповноваженого з питань прав люди-ни відомий під загальною назвою омбудсмана.
Верховна Рада обирає із свого складу Голову Верховної Ради, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради.
Парламент України працює сесійно. Його сесії складаються із пленарних засідань, на яких приймаються рішення, а також із засідань комітетів, постійних і тимчасових комісій, що готують і попередньо розглядають питання.
Порядок роботи Верховної Ради встановлюється Конститу-цією України (див. розділ IV) і Регламентом від 27.07.94.
Глава держави
Глава держави — Президент, який є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання її Конституції, прав і свобод людини і громадянина. Він структур-но не входить до жодної з гілок влади (законодавчої, виконав-чої, судової), проте має компетенцію в сфері виконавчої влади. Для частини вихідних від нього нормативних актів потрібна контрасигнація (скріплення підписом) Прем'єр-міністра і міні-стра, відповідального за акт і його виконання.
Відповідно до Конституції України Президент у межах своєї компетенції має право видавати укази і розпорядження, які є обо-в'язковими для виконання на всій території України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Державні органи влади в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок